Wystawa „Sztuka dobra” w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk

Od 27 lipca do 14 sierpnia w Centrum Handlowym Auchan Gdańska będzie można obejrzeć wyjątkową wystawę obrazów, przedmiotów użytkowych i dekoracji. Wszystkie prezentowane prace zostały wykonane przez osoby niepełnosprawne podczas warsztatów terapii zajęciowej prowadzonych przez Fundację Zdrowia ESCO oraz Centrum Pomocowe im. Św. S. Faustyny. Po zakończeniu wystawy będzie można zakupić wybrane prace.
Podczas wystawy „Sztuka Dobra” w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk będzie można obejrzeć prace plastyczne wykonane różnymi technikami. Wszystkie prezentowane obrazy, przedmioty użytkowe oraz dekoracje powstały podczas warsztatów terapii zajęciowej, prowadzonych przez trzy organizacje: Fundację Zdrowia ESCO oraz Centrum Pomocowe im. Św. S. Faustyny. Uczestnikami warsztatów były osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Poprzez udział w zajęciach rozwijają swoje zdolności manualne i wyobraźnię, a także uczą się wyrażać przeżycia i emocje.
Wystawa, która odbywa się w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk to również okazja do tego, by spojrzeć na ludzi i świat z innej perspektywy, oczami osób niepełnosprawnych. Jeśli odwiedzającym wyjątkowo spodobają się wybrane prace, będzie je można zakupić po zakończeniu ekspozycji.
– Zapewniam, że prezentowane na wystawie prace przykuwają oko i są na bardzo wysokim poziomie. Powstają podczas warsztatów, które dają uczestnikom wiele radości i pozwalają rozwijać się. Dlatego zachęcam do udziału w wystawie i wspieranie osób niepełnosprawnych – mówi Adam Kozioł, menedżer marketingu Centrum Handlowego Auchan Gdańsk.
Wystawa pt. „Sztuka Dobra” będzie dostępna od 27 lipca do 14 sierpnia w pasażu Centrum Handlowego Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. Prace można oglądać w godzinach pracy galerii handlowej od poniedziałku do soboty od 9:00 do 21:00. Wstęp wolny.


 

Źródło: inf. pras.