Krzeszowice: Dzięki unijnym funduszom Ośrodek Rehabilitacji zostanie zmodernizowany

Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu w Krzeszowicach zostanie przebudowany i rozbudowany, dzięki czemu poprawi się jakość usług medycznych, a placówka stanie się bardziej dostępna. Będzie to możliwe dzięki wsparciu funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Dziś minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak przekazała promesę na modernizację szpitala przy udziale środków unijnych.

Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu w Krzeszowicach jest największym centrum rehabilitacji narządu ruchu w Małopolsce i jedną z największych placówek rehabilitacyjnych w Polsce. Fundusze Europejskie będą wspierały szpital w jego dalszym rozwoju. Dzięki inwestycji zwiększy się między innymi powierzchnia zabiegowa szpitala, dzięki czemu jakość świadczonych usług medycznych będzie jeszcze wyższa – powiedziała minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Całkowity koszt modernizacji placówki to prawie 27 milionów złotych, z czego 12,7 miliona złotych będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.
W ramach prowadzonych prac w miejsce budynków z lat 60. i 70. XX wieku zostaną wybudowane nowe sale. W nowej części znajdzie się dzienny ośrodek opieki geriatrycznej, ośrodek rehabilitacji dziennej dla dzieci oraz część zabiegowa. Do budynku zostanie przeniesiony w całości oddział szpitalny rehabilitacji neurologicznej oraz częściowo oddział szpitalny rehabilitacji ogólnoustrojowej. Powstanie także nowe wejście główne do szpitala z podjazdem dla karetek, rejestracją, szatnią, działem przyjęć oraz specjalistyczne gabinety lekarskie dla ośrodków dziennych.
Historia Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu w Krzeszowicach sięga niemal 250 lat. Jest to wiodąca placówka w Małopolsce, kompleksowo zajmująca się rehabilitacją narządu ruchu z wykorzystaniem naturalnych surowców, takich jak wody leczniczej i borowiny, najnowocześniejszych metod rehabilitacji oraz specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego.


 

Źródło: MFiPR