Przeglądarka 46/12.06.2020

Zarzuty dla ginekologa za błędy w czasie porodu. Dziecko jest niepełnosprawne

Prokuratura Okręgowa w Łodzi postawiła zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo życia i zdrowia noworodka i spowodowanie u niego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 61-letniemu ginekologowi, który pełnił dyżur w szpitalu w jednym z miast okręgu łódzkiego. Grozi mu do 5 lat więzienia. Sprawa miała miejsce 1 kwietnia 2018 roku. Wobec podejrzanego zastosowano zawieszenie w wykonywaniu zawodu lekarza.
1 kwietnia 2018 roku, lekarz pełnił funkcję kierownika dyżuru na oddziale położniczo-ginekologicznym. Tego dnia do placówki ok. godz. 3.20 zgłosiła się odczuwająca bóle porodowe 38-letnia kobieta. Wcześniej ciąża przebiegała prawidłowo, a termin porodu wyznaczono na 14 kwietnia 2018.
Czytaj całość na expressilustrowany.pl

Stary Dobry Sącz. Seniorzy i niepełnosprawni zapłacą mniej za śmieci

„Stary Dobry Sącz” to hasło pomocowego projektu dla seniorów i osób niepełnosprawnych Gminy Stary Sącz, którzy najdotkliwiej odczuwają wprowadzoną kilka tygodni temu 100-procentową podwyżkę opłat za wywóz śmieci. Teraz beneficjenci programu zamiast 20 zł zapłacą za śmieci 15 zł miesięcznie.
– Z wywiadów środowiskowych prowadzonych przez pracowników socjalnych wynika, iż pogarsza się sytuacja osób starszych, samotnych, schorowanych a więc też niepełnosprawnych.
Czytaj całość na starosadeckie.info

W Nietkowie strzelali do dwutonowego sejfu, aby pomóc osobom niepełnosprawnym

W sobotę, 30 maja, na strzelnicy „Dolina Żwirowa” w Nietkowie miało miejsce oryginalne wydarzenie o charakterze charytatywnym pn. „Wielka demolka 2-tonowego sejfu”, które przyciągnęło miłośników strzelectwa. Celem było zdobycie funduszy, które zostaną przekazane na rzecz Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Promyk” w Zielonej Górze.
Za całe przedsięwzięcie odpowiadają firmy Strzelectwo Med Instruktor oraz Zgora Shooting Academy. Jak tłumaczą nam organizatorzy, wydarzenie było adresowane do posiadaczy broni (również czarnoprochowej), myśliwych oraz osób, które interesują się strzelectwem.
Czytaj całość na gazetalubuska.pl

Gwiazda YouTube adoptowała niepełnosprawnego chłopca i zarabiała na relacjonowaniu życia z nim. Gdy zaczął jej ciążyć, oddała go

Znana twórczyni na platformie YouTube (Google) Myka Stauffer i jej mąż James zaadoptowali niepełnosprawnego Huxleya z Chin. Chłopiec ma uszkodzony mózg, a para postanowiła udokumentować swoje życie z chłopcem.
Jednocześnie gwiazdka YouTube poprosiła swoich fanów o wspieranie jej finansowo, gdyż procedura adopcji i samo opiekowanie się chłopcem sporo kosztuje. Przekonani o dobrym sercu kobiety fani wpłacali niemałe kwoty.
Para youtuberów wspięła się na szczyt cynizmu i bezwzględności. Zaadoptowała niepełnosprawnego chłopca, zarobiła na nim fortunę, a następnie oddała.
Czytaj całość na nczas.com

Zakładom Aktywności Zawodowej grozi likwidacja. Straciły środki na działalność

Zakładom Aktywności Zawodowej grozi likwidacja. Większość takich zakładów straciło zlecenia w związku z ograniczeniami, związanymi z walką z epidemią. Wraz z utratą zleceń – straciły również środki na działalność.
Zakłady Aktywności Zawodowej, to miejsca zatrudniające osoby ze średnim lub znacznym stopniem upośledzenia umysłowego i jednocześnie prowadzące ich rehabilitację.
Niepełnosprawni pracują tam w pralniach, kuchniach, zajmują się pielęgnacją zieleni. W związku z epidemią większość ZAZów straciła zlecenia, a co za tym idzie – środki na działalność.

Czytaj całość na rmf24.pl

16-letni Oskar „wyzdrowiał”. Lekarz go nawet nie widział, a orzeczenie wydał zdalnie

Oskar, 16-latek z Dąbrowy Górniczej, ma bezwładną i krótszą od drugiej lewą rękę. Jego matka właśnie straciła jednak świadczenie pielęgnacyjne na syna, bo lekarz wydał orzeczenie, z którego wynika, że „wyzdrowiał”.
Z powodu koronawirusa lekarze mogą wydawać orzeczenia o niepełnosprawności bez bezpośredniego badania, a jedynie na podstawie dołączonej do wniosku dokumentacji. Takie przepisy ustaliło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Czytaj całość na wyborcza.pl