Przeglądarka 7/12.02.2020

Popularny lek na potencję powoduje zaburzenia widzenia? Przez Viagrę świat może stać się niebieski. Skutki uboczne sildenafilu

Viagra może powodować zaburzenia widzenia. Wysoka dawka sildenafilu, czyli popularnego leku na problemy z erekcją, ma wpływ na to, w jaki sposób mężczyzna widzi. Po zażyciu środka mogą pojawić się: nadwrażliwość na światło oraz upośledzone postrzeganie kolorów. Naukowcy ostrzegają przed nietypowymi skutkami ubocznymi zażywania Viagry.
Nie wszystkie skutki uboczne Viagry są znane. Udowodnił to dr Cüneyt Karaarslan z tureckiego szpitala Dünyagöz Adana. Co wiemy o badaniu?
Czytaj całość na pomorska.pl

Wdówik: przygotuję nową ustawę o osobach z niepełnosprawnością (wywiad)

Nowa ustawa dla osób z niepełnosprawnością i ujednolicenie systemu orzekania to główne kierunki działań, na które wskazał PAP pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Paweł Wdówik. Społeczeństwo powinno przestać postrzegać osoby niepełnosprawne w kategoriach medycznych – powiedział.
Chciałbym zacząć od tego, że kiedy zostałem powołany na ten urząd, osoby niepełnosprawne z różnych organizacji kontaktowały się ze mną i mówiły, że to jest naprawdę dobra zmiana, bo po 30 latach na stanowisku pełnomocnika rządu pojawiła się osoba z niepełnosprawnością. To daje ludziom nadzieję. Jestem świadomy tego wyzwania. Nie jestem człowiekiem, który trafił na to stanowisko z klucza politycznego. Jestem tu ze względu na swoje wieloletnie zaangażowanie na rzecz równych praw osób z niepełnosprawnością.
Czytaj całość na wnp.pl

Gniezno: Opiekunka znęcająca się nad niepełnosprawną kobietą usłyszała wyrok

Karina G. była pracownicą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie i w ramach swoich obowiązków opiekowała się osobami starszymi i nieporadnymi. Jedną z nich była 80-letnia kobieta, która z racji wieku potrzebowała już pomocy.
Karina G. znęcała się nad nią fizycznie i psychicznie, biła kobietę powodując siniaki na ciele, groziła, że ją zabije i obrażała wulgarnymi słowami. Zastraszona staruszka bała się komukolwiek powiedzieć o tym, jak ją traktuje opiekunka – prawda wyszła na jaw dzięki ukrytej kamerze.
Czytaj całość na tenpoznan.pl

Wózek niepełnosprawnej przeszkadza sąsiadce. Sprawa może trafić do sądu

Pani Halina Tomczyk od 23 lat wychowuje niepełnosprawną córkę, która ma porażenie mózgowe. Córka nie porusza się sama, potrzebuje specjalistycznego wózka. Sprzęt stojący na klatce schodowej nie podoba się jednej z sąsiadek. Kobieta napisała skargę do zarządu budynków komunalnych. A ten wysłał pismo, aby usunąć wózek. W przeciwnym razie sprawa trafi do sądu. Reportaż „Interwencji”.
Czytaj całość na polsatnews.pl