Łódź: Maseczki dla miejskich szpitali i Domów Pomocy Społecznej od miasta partnerskiego Chengdu

Właśnie przyjechało do Łodzi prawie 12 tysięcy maseczek chirurgicznych i medycznych. To dar od miasta partnerskiego Chengdu oraz międzynarodowego portu kolejowego w Chengdu.
– Gdy u nas, w marcu wybuchła epidemia, brakowało wszystkiego. Nawet szpitale, przychodnie czy domy pomocy społecznej – musiały walczyć o dostawy środków ochrony osobistej: maseczki, płyny dezynfekcyjne, rękawiczki jednorazowe. Chinom zaś udało się już wtedy przejść przez najtrudniejszy okres. My wtedy potrzebowaliśmy pomocy i poprosiliśmy o nią nasze miasta partnerskie w Chinach. Dziś widzimy, że partnerstwo z chińskim miastem nie jest na papierze. Przyjechała do nas dostawa maseczek z certyfikatami – takich , które możemy przekazać do miejskich szpitali i domów pomocy społecznej – tam, gdzie ciągle potrzeba tego najbardziej – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.
W Polsce epidemia się nie skończyła. Z jednej strony otwieramy szkoły, przedszkola, place zabaw czy pływalnie – a z drugiej nie tylko nie ubywa, ale lawinowo przybywa zarażonych.
Dlatego musimy chronić – szczególnie tych, którzy są w grupie największego ryzyka: naszych seniorów przebywających w 13. miejskich domach pomocy społecznej, oraz medyków i osoby chore przebywające w łódzkich szpitalach.
– Te 12 tysięcy maseczek – żeby Państwu zobrazować skalę pomocy – wystarczy na zabezpieczenie około 5. DPS na cały miesiąc Dziś też widzimy, że taka przyjaźń jak z Chengdu – jest na wagę złota. Dziś to nie części elektroniczne, części do komputerów przyjechały transportem z Chin, ale najcenniejsze dziś środki ochrony. Dziękuję za 5 lat owocnej współpracy z miastem Chengdu – na 2020 rok przypada jubileusz tego partnerstwa. Dziękuję Panu Burmistrzowi i Panu Wiceburmistrzowi Chengdu za ten cenny dar – dodaje Pani Prezydent.


 

Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego Prezydent Miasta Łodzi