Kielce: Pijany do nieprzytomności mężczyzna, a obok jego bezradny niepełnosprawny syn

We wtorek 19 maja do dyżurnego  Straży Miejskiej w Kielcach wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na zieleńcu przy ul. Ściegiennego w Kielcach leży jakiś człowiek.
We wskazane miejsce został natychmiast skierowany,wykonujący w pobliżu czynności związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się COVID-19 patrol Straży Miejskiej.
Strażnicy stwierdzili, że leżący mężczyzna jest w stanie upojenia alkoholowego i nie może poruszać się  o własnych siłach. W towarzystwie nietrzeźwego znajdował się całkowicie bezradny w tej sytuacji chłopak, który nie był w stanie porozumieć się z funkcjonariuszami oraz sprawiał wrażenie całkowicie zdezorientowanego i wystraszonego. Jak się okazało był to niepełnosprawny intelektualnie syn leżącego mężczyzny.
Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności  i ustaleniach, strażnicy skontaktowali się z żoną nietrzeźwego mężczyzny, która potwierdziła, że jej małżonek wyszedł z mieszkania w towarzystwie  niepełnosprawnego, wymagającego stałej opieki  syna.
Po upewnieniu się, że obaj nie  potrzebują pomocy medycznej, funkcjonariusze odwieźli nietrzeźwego ojca wraz z synem do ich domu.
Wobec nieodpowiedzialnego mężczyzny, który jest prawnym opiekunem osoby niepełnosprawnej prowadzone będzie dalsze postępowanie w związku z popełnieniem przez niego czynu karalnego.


 

Źródło: SM w Kielcach