„Mimo wszystko” – piosenka laureatów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Festiwal Zaczarowanej Piosenki nie odbędzie się w tym roku. Informujemy o tym w poczuciu odpowiedzialności za uczestników naszego ogólnopolskiego konkursu dla utalentowanych wokalnie osób z niepełnosprawnościami.
Pomysł na ten festiwal powstawał we mnie powoli, po dziesiątkach rozmów z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, m.in. w programie telewizyjnym „Spotkajmy się”. Zobaczyłam, że często ludzi tych nie boli  najbardziej choroba, ale fakt, że traktowani są z pobłażaniem, ulgowo albo jak kosmici. Zorientowałam się, że chcą normalnie rywalizować, walczyć, wygrywać i przegrywać, chcą być traktowani poważnie, mieć marzenia i walczyć o nie! Ale bez życzliwości i pomocy osób trzecich nie mają większych szans, szczególnie ci, którzy żyją w małych miejscowościach, gdzieś na obrzeżach naszego życia. Festiwal Zaczarowanej Piosenki jest dla nich jak taka życzliwa ręka, która pomaga przejść kładką nad wzburzoną rzeką na spokojniejszy brzeg, który do tej pory był nie do zdobycia; jak uśmiech, który daje siłę. Gdy z nimi rozmawiam, wielu powtarza, że dla nich najważniejsze na festiwalu  jest spotkanie z ludźmi, profesjonalne warsztaty, uwagi fachowców, ta cudowna, pełna życzliwości, walka… Właśnie walka, nawet nie zwycięstwo. Sam fakt, że odważyli się wysłać zgłoszenie, że śpiewają w półfinałach już jest wygraną – podkreśla Anna Dymna.
16. edycję naszego festiwalu przekładamy na przyszły rok. Ale zaczarowana piosenka jest w naszych sercach i umysłach. Nieustannie, radośnie tam trwa. Pokona ona również ten trudny dla wszystkich czas. Jesteśmy przekonani, że Wasze głosy zabrzmią wtedy z większą jeszcze mocą, niż dotychczas. I na nowo zachwycą świat. Wszyscy będziemy znowu wygrywać śpiewająco.
Dlatego też z myślą o podopiecznych fundacji Anny Dymnej oraz wszystkich osobach niepełnosprawnych powstała piosenka „Mimo wszystko”.
Jest to pełen dobrej energii utwór ze słowami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Mateusza Pospieszalskiego. Wykonują go gwiazdy polskiej piosenki oraz laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.
„Mimo wszystko” wykonują m.in.: Kayah, Anna Wyszkoni, Małgorzata Ostrowska, Barbara Pospieszalska, Piotr Cugowski, Michał Szpak, Mieczysław Szcześniak, Adam Nowak i Mateusz Pospieszalski, wraz z laureatami Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.
Dzięki zaangażowaniu i wsparciu firmy Kayax utwór można znaleźć na 46 platformach streamingowych, m.in.: Spotify, Tidal i Apple Music. Wszyscy artyści zaangażowali się w projekt charytatywnie. Dochód z odtwarzania utworu zostanie przekazany podopiecznym Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.
Tytuł: „Mimo wszystko”
Słowa: Wojciech Młynarski
Muzyka: Mateusz Pospieszalski
Pomysł realizacji: Anna Dymna
Produkcja muzyczna oraz miks: Mateusz Pospieszalski
Mastering: Klementyna Mieczkowska
Wokaliści: Kayah, Anna Wyszkoni, Małgorzata Ostrowska, Barbara Pospieszalska, Piotr Cugowski, Michał Szpak, Mieczysław Szcześniak, Adam Nowak, Mateusz Pospieszalski
Chórki: Lidia Pospieszalska oraz laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki: Klaudia Skotarczak, Daria Barszczyk, Klaudia Borczyk, Patrycja Błach, Ula Kowalska, Julka Walczyna, Paulina i Bartek Gruszeccy, Krzysztof Szymaszek, Michał Ziomek, Grzegorz Dowgiałło, Kamil Czeszel. Chórki dziecięce: Tymon, Tosia, Leon i Łucja Krylik.
Instrumentaliści:
Janusz Yanina Iwański – gitary
Mateusz Pospieszalski – piano fendera
Marcin Pospieszalski – gitara basowa
Łukasz Dmochewicz – perkusja
Koncepcja teledysku: Mateusz Pospieszalski
Reżyseria: Michał Ziomek/www.michalziomek.com
Współpraca: Łukasz Pospieszalski
Montaż: Michał Ziomek/www.michalziomek.com
Kierownik produkcji: Mateusz Pospieszalski
W teledysku wystąpiły również: Nina, Maria, Michał i Tosia Labahua