Weź udział w 14. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

Do 20 września można przesyłać zgłoszenia do 14 edycji Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Formularz jest dostępny na nowej stronie internetowej, która powstała dzięki dofinansowaniu Województwa Małopolskiego. Warsztaty i koncerty zaplanowano na koniec października.
Podobnie, jak w latach poprzednich są trzy kategorie: integracyjny duet muzyczny, zespół i kabaret.  Kwalifikacje odbywają się na podstawie nadesłanych nagrań wideo, następnie uczestnicy są łączeni w tzw. integracyjne duety muzyczne (osoba niepełnosprawna – zdrowy rówieśnik). Podczas warsztatów, w parach, uczestnicy przygotowują wspólnie piosenkę, którą trzeciego dnia festiwalu prezentują na przesłuchaniach konkursowych z udziałem publiczności. Występują także zespoły i kabarety.
Szczegóły określa regulamin dostępny na stronie internetowej organizatora www.festiwal.bochnia.pl. Uczestnikom od kilku lat akompaniuje Orkiestra Festiwalowa pod kierownictwem Adama Jarzmika. Przesłuchania konkursowe i koncerty poprzedzają dwudniowe warsztaty prowadzone przez znakomitych polskich artystów. Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny.
Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Głównym Partnerem jest Województwo Małopolskie. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


 

Źródło: Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych