Koronawirus na Pomorzu: 69 pensjonariuszy domu seniora w Koleczkowie ewakuowanych

37 osób z Domu Seniora „Bryza” w Koleczkowie (pow. wejherowski) jest zakażonych koronawirusem. ewakuowano 69 pensjonariuszy.
„W Domu Pomocy Społecznej w Koleczkowie odnotowano 20 przypadków zakażenia wirusem Sars-CoV-2 wśród personelu placówki oraz 17 przypadków wśród pensjonariuszy” – poinformowała w niedzielę Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gdańsku.
Właściciel Domu Seniora „Bryza” Tomasz Jędrusik powiedział PAP, że w placówce przebywa 69 pensjonariuszy. Ze względów bezpieczeństwa, mieszkańcy ośrodka przewiezieni zostali do trójmiejskich szpitali, wyznaczonych do leczenia pacjentów z COVID-19 – 7. Szpitala Marynarki Wojennej, Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, a także Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Tropikalnej w Gdyni. Personel został objęty kwarantanną.
„Aktualnie kontaktujemy się z rodzinami podopiecznych. Wdrożyliśmy wszystkie procedury. Współpracujemy z powiatowym, wojewódzkim i gminnym sztabem zarządzania kryzysowego. Jesteśmy w stałym kontakcie z wojewódzką oraz powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną” – przekazał Jędrusik.
Dom Seniora „Bryza” w Koleczkowie jest prywatną placówką, położoną w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Posiada zezwolenie wojewody pomorskiego.


 

Źródło: PAP / Anna Machińska