Niemcy: 16 ofiar śmiertelnych koronawirusa w domu seniora w Brandenburgii

Po pojawieniu się koronawirusa pod koniec października w domu seniora w Brandenburgii liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wzrosła we wtorek o cztery, do 16. Połowa opiekunów w tej placówce nie jest zaszczepiona – pisze tygodnik „Spiegel”.
W ubiegłym tygodniu informowano o 12 ofiarach wirusa. Nowe ofiary Covid-19 to dwie kobiety w wieku 63 i 90 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 81 i 98 lat.
85 procent pensjonariuszy było zaszczepionych przeciwko Covid-19, ale tylko połowa pracowników domu opieki została zaszczepiona, a dwunastu z nich nadal przebywa na domowej kwarantannie. Od czasu wybuchu epidemii pracownicy są codziennie poddawani badaniom.
„Panuje konsternacja i przerażenie” – powiedział rzecznik gminy Schorfheide, w której znajduje się dom seniora, Ulf Kaempfe.
Gmina jest w stałym kontakcie z mieszkańcami placówki, np. gdy ktoś obchodzi swoje setne urodziny. Ponieważ jednak dom spokojnej starości nie jest już prowadzony przez gminę, kontakty są rzadsze. Burmistrz Wilhelm Westerkamp opowiedział się za obowiązkowymi szczepieniami personelu pielęgniarskiego.


 

Źródło: PAP