Koronawirus w Polsce: Bezpłatny Telefon Zaufania dla osób dotkniętych pandemią COVID-19

Z inicjatywy Fundacji „Znajdź Pomoc” uruchomiono Bezpłatny Telefon Zaufania dla osób dotkniętych skutkami pandemii COVID-19. Coraz więcej osób będących w kryzysie zgłasza się po pomoc psychologiczną – alarmuje Fundacja, która zajmuje się pacjentami z chorobami nowotworowymi.
Fundacja „Znajdź Pomoc” w informacji przesłanej PAP podkreśla, że od lat wspiera osoby chorujące onkologicznie i ich bliskich, prowadzi infolinię oferującą interwencję kryzysową i wsparcie psychoonkologiczne chorych i ich rodzin. Infolinia działa 24 godziny na dobę, również w weekendy i święta.
„Od czasu pojawienia się pandemii koronawirusa na numer infolinii zaczęły dzwonić osoby w kryzysie niezwiązanym z chorobą onkologiczną, a niestety ze skutkami COVID-19” – alarmują przedstawiciele Fundacji. Zwracają uwagę, że są to zarówno przedsiębiorcy, których trudna sytuacja gospodarcza obciąża nadmiernym stresem, jak i osoby, które straciły pracę bądź obawiają się o jej utratę, czy też osoby doznające – nasilonej w czasie izolacji – przemocy w rodzinie.
W związku z tym uruchomiono telefon zaufania dla osób w kryzysie psychicznym, związanym z pandemią koronawirusa, dostępny 5 dni w tygodniu (pon.-pt.) w godzinach 17:00-20:00, odbierany przez psychologów z doświadczeniem w tym obszarze. Numer infolinii (800 220 280) bezpłatnie udostępniła firma Orange, zaś Fundacja CAN-PACK przekazała pierwsze środki na ten cel. Obecnie poszukiwani są kolejni sponsorzy.
Fundacja „Znajdź Pomoc” podkreśla, że infolinia skierowana jest do wszystkich osób doznających trudności psychicznych w związku z pandemią koronawirusa, w tym również personelu placówek medycznych. Więcej informacji na stronie www.znajdzpomoc.pl/telefon-zaufania-koronawirus/.


 

Źródło: PAP