Sprzęt rehabilitacyjny dla świętokrzyskich szpitali

W Polsce trwa walka z epidemią wirusa SARS-Cov-2. Niestety, z wielu źródeł docierają informacje o rosnącej liczbie osób zakażonych, braku środków ochronnych dla personelu medycznego oraz odpowiedniego sprzętu dla pacjentów. Fundacja Eco Textil, pomagająca na co dzień osobom niepełnosprawnym, postanowiła włączyć się do akcji przeciwko koronawirusowi i pomóc świętokrzyskim szpitalom.
Fundacja Eco Textil łącznie przekazała świętokrzyskim szpitalom 90 łóżek rehabilitacyjnych oraz 35 komfortowych wózków. Łóżka są w pełni sterowane elektrycznie, każdy model wyposażony jest w dwa materace piankowy i przeciwodleżynowy. Sprzęt trafił do szpitali w Starachowicach, Kielcach, Skarżysku-Kamiennej oraz do Buska-Zdroju. Jego łączna wartość to 381 tys. zł. Poza ułatwieniem codzienności samych pacjentów, dostęp do specjalistycznego sprzętu jest ogromnym wsparciem dla personelu medycznego.
Jestem bardzo wdzięczny za tę pomoc. Wózki, a szczególnie wielofunkcyjne łóżka i materace bardzo się nam przydadzą, szczególnie w leczeniu pacjentów w ciężkim stanie. Pomoc rzeczowa w tym czasie jest dla nas nieoceniona. Obecnie nawet mając pieniądze, na realizację zamówień czeka się kilka tygodni. A my dostaliśmy potrzebny sprzęt od razu. Dziękuję Fundacji Eco Textil i panu Leszkowi Wojteczkowi, prezesowi Wtórpolu w imieniu pacjentów i całej załogi – mówił Grzegorz Lasak, dyrektor buskiego szpitala.
Łóżka i wózki na co dzień Fundacja bezpłatnie udostępnia w  prowadzonej internetowej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.
Obecna sytuacja jest dla nas wszystkich bardzo trudna, wiele organizacji dostosowuje swoje działania do  zupełnie nowych warunków. Analizując wszystkie okoliczności uznaliśmy, że łóżka rehabilitacyjne i wózki, które cieszą się ogromną popularnością  teraz będą bardziej potrzebne w szpitalach – dodaje Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil.
Warto dodać, że przekazany sprzęt został zakupiony ze środków pochodzących z recyklingu niepotrzebnej odzieży, oddawanej do specjalnych pojemników z logo Eco Textil lub Polskiego Czerwonego Krzyża.


 

Źródło: inf. pras.