Koronawirus w Polsce: Łódzkie – kolejne 23 osoby zakażone koronawirusem w DPS w Drzewicy

W Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy (woj. łódzkie) potwierdzono kolejne 23 zakażenia koronawirusem. Liczba osób zarażonych w DPS wzrosła do 78 – poinformował w niedzielę burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski w specjalnym komunikacie na stronie internetowej urzędu miasta.
W Domu Pomocy Społecznej (DPS) w Drzewicy od tygodnia trwa walka z koronawirusem, którym zakażają się pacjenci i personel. W niedzielę burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski potwierdził, że są kolejne 23 zakażone osoby.
Z komunikatu na stronie drzewickiego urzędu wynika, że w DPS sukcesyjnie wzrasta liczba zakażonych i poddanych kwarantannie. Kolejni chorzy to 15 podopiecznych DPS i osiem osób z personelu.
„Liczba zakażonych w DPS W Drzewicy wynosi 78 osób – 45 mieszkańców i 33 pracowników” – poinformował Janusz Reszelewski.
W komunikacie burmistrza znalazła się także informacja o zmarłej podopiecznej drzewickiego DPS. „Z przykrością informuję, że 11 kwietnia 2020 roku zmarła mieszkanka DPS w Drzewicy, zakażona wirusem COVID-19, której stan, niezależnie od zakażenia, był ciężki (tekst oryginalny komunikatu – PAP)” – napisał burmistrz Reszelewski.
O pierwszych zachorowaniach w drzewickim DPS poinformowano tydzień temu, 5 kwietnia.
Zarówno burmistrz Drzewicy, jak i starosta opoczyński, któremu podlega DPS w Drzewicy, zapewniają, że żaden z podopiecznych nie zostanie bez wsparcia i należytej opieki.


 

Źródło: PAP / Hubert Bekrycht