Koronawirus w Polsce: Tauron udostępnił materiały edukacyjne, także dla dzieci z niepełnosprawnościami. Skorzystało z nich już 5 tysięcy nauczycieli

W ciągu tygodnia od uruchomienia nowego kanału edukacyjnego TAURONA z filmowych materiałów edukacyjnych skorzystało już ponad 5 tysięcy nauczycieli. W trudnym dla uczniów i nauczycieli czasie zdalnego nauczania, filmy edukacyjne spółki na YouTube i propozycje zajęć dostępne na portalu edukacja.bezpieczniki.tauron.pl stają się jednym z narzędzi chętnie wykorzystywanych w tworzeniu lekcji on-line. W ostatnich dniach na platformie edukacyjnej spółki TAURON Dystrybucja rejestruje się codziennie kilkudziesięciu nowych nauczycieli.
– Internet to teraz szczególnie ważne źródło poszerzania wiedzy. Dzieci i młodzież szukają takich stron i źródeł informacji, które w atrakcyjnej formie przekażą im wiedzę i uzupełnią lub wzbogacą zajęcia online z nauczycielami – mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia. – Nasza platforma edukacyjna https://edukacja.bezpieczniki.tauron.pl/ jest doskonałym narzędziem dedykowanym głównie nauczycielom, ale również rodzicom i dzieciom. Przygotowana jest wspólnie z metodykami nauczania i nauczycielami, co gwarantuje wysoki poziom materiałów, dostosowany do programu poszczególnych klas i wieku dzieci – dodaje prezes TAURONA.
W ostatnim tygodniu nauczyciele szczególnie chętnie korzystali z filmu „Skąd się bierze prąd”. Ze statystyk wynika, że ponad tysiąc osób wykorzystało ten film przygotowując lekcje on-line dla swoich uczniów, w ten sposób odbiorcami treści mogło być kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całej Polski. Filmy edukacyjne przygotowane przez TAURON w prosty w odbiorze sposób opowiadają o niełatwych zjawiskach fizycznych lub prezentują doświadczenia, które nie mogą zostać zrealizowane w szkolnym laboratorium. Wszystkie pliki dostępne są także w wersjach dla dzieci z niepełnosprawnościami, a więc z audiodeskrypcją, napisami dla niesłyszących czy z tłumaczeniem migowym.
„Bardzo się cieszę, że taką stronę państwo stworzyli. W bardzo prosty i przyjazny dla dzieci sposób można przekazać trudne tematy. Moja 6 klasa jest zachwycona” – napisała jedna z nauczycielek, komentując filmy edukacyjne o zjawiskach fizycznych, związanych z elektrycznością i bezpiecznym użytkowaniu energii.
Działania edukacyjne TAURONA skupione są przede wszystkim na platformie programu „Bezpieczniki TAURONA” oraz kanale TAURON TV na YouTube. W obu tych miejscach można znaleźć filmy edukacyjne dla uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej. Dodatkowo na platformie znajdują się gotowe scenariusze lekcji, gry i zabawy dla uczniów. Wszystkie pomoce dydaktyczne dostosowane są do podstawy programowej wyznaczonej przez MEN.
Rejestracja w programie jest bezpłatna i dostępna dla nauczycieli z całej Polski. Platforma edukacyjna „Bezpieczników TAURONA” dostępna jest na stronie https://edukacja.bezpieczniki.tauron.pl/.
Filmy edukacyjne dostępne są również na kanale youtube.com/TauronTV.


 

Źródło: inf. pras.