Nowy Sącz: Ukradł skarbonę fundacji pomagającej dzieciom niepełnosprawnym

31-latek wszedł do sklepu, ale nie po to, by zrobić w nim zakupy. Jego celem była skarbona z datkami na rzecz fundacji pomagającej osobom niepełnosprawnym. Dzięki szybkiej reakcji sądeckich policjantów już godzinę po kradzieży złodziej został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzut, a jego sprawą zajmie się teraz sąd.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 9 marca br. po godzinie 9.00 w jednym ze sklepów przy ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu. Korzystając z chwilowej nieuwagi pracowników, mężczyzna podszedł do jednej z kas, zabrał szklaną skarbonkę z pieniędzmi, schował ją pod bluzę i pospiesznie wyszedł ze sklepu.
Zaalarmowani o kradzieży policjanci natychmiast zaczęli działać. Dzięki nagraniom zarejestrowanym przez kamery monitoringu szybko ustalili kto odpowiada za tę kradzież. Następnie ruszyli w teren i w centrum miasta zauważyli mężczyznę, który odpowiadał wizerunkowi.
Jak się okazało 31-latek w foliowej siatce miał bilon i banknoty w kwocie blisko 200 złotych. Wskazał też policjantom miejsce, gdzie porzucił uszkodzoną skarbonę.
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sądeccy policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży, za którą grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


 

Źródło: KMP w Nowym Sączu