Prezes PFRON w Społecznej Radzie Sportu

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyło się w czwartek inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Sportu. W jej skład wszedł prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz.

– Dziękuję Państwu za przyjęcie mojego zaproszenia do Społecznej Rady Sportu oraz za to, że zechcieliście się Państwo podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem – powiedziała podczas powitania minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

– Zaprosiłam do tego wyjątkowego gremium także osoby, które na co dzień działają w obszarze sportu osób z niepełnosprawnościami,  w tym także osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uważam, że sport jest jeden, dlatego będziemy wspólnie pracować na rzecz jego rozwoju – dodała.

– PFRON jako instytucja centralna wspiera sport osób z niepełnosprawnościami. Systemowe rozwiązania i racjonalna dystrybucja środków zapewniają optymalne finansowanie tego obszaru sportu. Obecność Funduszu w Społecznej Radzie Sportu pozwala lepiej poznać potrzeby niepełnosprawnych sportowców – mówił prezes Krzysztof Michałkiewicz.

Członkowie rady otrzymali akty powołania. Na przewodniczącego został wybrany Alojzy Nowak, zaś na wiceprzewodniczących: Paulina Malinowska-Kowalczyk i Ryszard Stadniuk.
Podczas spotkania omówiono między innymi przygotowania do XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio, planowany audyt polskiego sportu, zagadnienia sportu osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także aktywność sportowców po zakończeniu zawodowej kariery.
Społeczna Rada Sportu to organ doradczy, w skład której wchodzą przedstawiciele polskiego sportu, zawodnicy, trenerzy, nauczyciele akademiccy, prawnicy, a także osoby reprezentujące wojsko, PFRON, Polski Komitet Paraolimpijski i wiele innych instytucji współpracujących na co dzień            z Ministerstwem Sportu.


 

Źródło: inf. pras.