Była Prezes PFRON Marlena Maląg ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał Marlenę Maląg na stanowisko ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Była Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zastąpiła na tym stanowisku Bożenę Borys-Szopę.
Marlena Maląg jest absolwentką pedagogiki na Wydziale Humanistycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, studiów podyplomowych w zakresie matematyki i informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zarządzania na Politechnice Poznańskiej, a także zarządzania oświatą w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej.
Przez wiele lat związana była z oświatą, jest nauczycielem dyplomowanym. W latach 1999-2011 pełniła funkcję dyrektora Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. Od 2011 do 2012 r. była naczelnikiem Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego, a od 2012 do 2014 r. – zastępcą Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
W latach 2002-2006 Marlena Maląg była radną rady miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, od 2006 do 2016 r. sprawowała mandat radnej rady Powiatu Ostrowskiego (była w tym czasie zastępcą przewodniczącego rady, a także wicestarostą Powiatu Ostrowskiego).
W styczniu 2016 r. premier Beata Szydło powierzyła Marlenie Maląg funkcję wicewojewody Wielkopolskiego (sprawowała ją do grudnia 2018 r.).
Od października 2018 r. do października 2019 r. radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. W grudniu 2018 r. została powołana przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko prezesa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
W wyborach do Sejmu RP w październiku 2019 r. wybrana na Posłankę IX kadencji.
Życiowym mottem nowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg są słowa św. Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” oraz „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”. W życiu osobistym i zawodowym kieruje się tradycyjnym systemem wartości.


 

Źródło: MRPiPS