Koronawirus wpływa na działalność placówek edukacyjnych dla niewidomych

We wtorek potwierdzono w Polsce trzy nowe przypadki koronawirusa – jeden w Warszawie i dwa w Cieszynie – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski. Łącznie takich przypadków jest 20.
Premier Mateusz Morawiecki zadecydował z kolei o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Zawieszane są również zajęcia w coraz większej ilości placówek edukacyjnych. Jeszcze dziś władze Poznania mają podjąć decyzję o ewentualnym czasowym zamknięciu szkół i przedszkoli.
Rozprzestrzeniający się koronawirus wpływa także na funkcjonowanie placówek szkolno-wychowawczych, w których przebywają uczniowie niewidomi i słabowidzący.
Już teraz na stronie internetowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Owińskach czytamy o odwołaniu planowanych na 28 marca drzwiach otwartych. Ośrodek informuje także o zamknięciu do odwołania Parku Orientacji Przestrzennej, a także o tym, że czeka na decyzję organu prowadzącego dotyczącą ewentualnego zamknięcia ośrodka.
Już niebawem drzwi otwarte są zaplanowane w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Dla Niewidomych w Krakowie. Czekamy na informację, czy się odbędą. O decyzji władz ośrodka będziemy na bieżąco informować.