7 grzechów głównych osób pełnosprawnych

Termin i miejsce wydarzenia:
07.03.2020 (sobota), godz. 17:00
Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie
ul. 3 Maja 1 i 3
62-500 Konin
Wstęp wolny


 

Projekt „7 grzechów głównych osób pełnosprawnych” dotyczy szeroko pojętej dostępności i otwiera poezję dla szerokiego grona odbiorców (w tym osób niewidomych, niedowidzących i niesłyszących).
Uroczysta premiera projektu połączona z wystawą fotografii i promocją tomiku wierszy odbędzie się 7 marca br. o godzinie 17:00 w Koninie w Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie i będzie wydarzeniem realizowanym w ramach projektu Konin Miasto Kobiet. Wydarzenie będzie tłumaczone na język migowy przez niezawodną Karina Akseńczuk.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zasięg projektu będzie dużo większy (ponadlokalny), bowiem planujemy szeroką promocję wierszy i zdjęć poprzez dedykowaną stronę internetową oraz social media. Zakładamy, że po zakończeniu wystawy w Koninie będzie ona gościć w innych miastach, organizacjach i szkołach.
Paula Klama – młoda architekt, poetka, wolontariuszka Fundacji PODAJ DALEJ i miłośniczka rolek napisała serię wierszy dostępnych dla wszystkich pt. „7 grzechów głównych osób pełnosprawnych”. Każdy wiersz zostanie opatrzony fotografią wykonaną przez Marika Sypniewska – architektkę, fotografkę i wolontariuszkę Fundacji PODAJ DALEJ.
Wiersze przeznaczone są dla osób sprawnych – jako dowód tego, że mają wszystko: zdrowe ciało, marzenia i potencjał i często nie wykorzystują tego. Odbiorcami będą również osoby z niepełnosprawnością, które interesują się poezją.