Kraków: Można się zgłaszać do przeglądu o Buławę Lajkonika

Do 9 marca można przesyłać zgłoszenia do XVIII Przeglądu Teatralno-Muzycznego „O Buławę Lajkonika” organizowanego przez miasto Kraków i Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana.
Przegląd daje osobom niepełnosprawnym szansę na zaprezentowanie artystycznych umiejętności i talentów w kategoriach: wokalnej, muzycznej i teatralnej. Umożliwia spotkania w przyjaznej atmosferze, a także występy dla szerszej publiczności podczas Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością”. W konkursie mogą wziąć udział zespoły i soliści.
Laureaci wyłonieni w poszczególnych kategoriach otrzymają Buławy Lajkonika oraz pamiątkowe dyplomy. Zostaną również zaproszeni do udziału w przedsięwzięciach organizowanych w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością”.
To już osiemnasta edycja inicjatywy, wcześniejsza przyciągnęła na scenę 330 artystów z wielu szkół, przedszkoli oraz specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.
Zgłoszenia do XVIII Przeglądu Teatralno-Muzycznego „O Buławę Lajkonika” zbierane są do 9 marca. Prezentacje utworów wokalnych, muzycznych i teatralnych będą się odbywać od 31 marca do 3 kwietnia w  sali teatralnej przy ul. Krupniczej 38 w Krakowie.
Szczegółowe informacje, regulamin oraz karty zgłoszeniowe można znaleźć na stronie internetowej Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana.


 

Źródło: UM Kraków