Gdańsk: Nie wyrzucaj zakrętek! Możesz pomóc niepełnosprawnym dzieciom

Zbieranie plastikowych zakrętek 14 lutego 2020 r. zainaugurował marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Wrzucane do metalowego serca zakrętki odkupią firmy zajmujące się recyklingiem. Za uzyskane w ten sposób pieniądze zostanie kupiony sprzęt do rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci.
– Od kilku lat pracownicy naszego urzędu zbierają nakrętki dla niepełnosprawnego od urodzenia, 10-letniego Arturka. Dzięki temu u chłopca nastąpiła znaczna poprawa w zakresie sprawności ruchowej – mówi inicjatorka akcji Agnieszka Zabłocka z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. – Dlatego zakrętki będziemy nadal zbierać i dla Arturka, z którym jesteśmy już mocno zżyci i też dla Gdańskiej Fundacji Korczaka „Kochaj i dawaj przykład”. Wspiera ona naszą jednostkę tj. podopiecznych z niepełnosprawnościami z Domu im. Janusza Korczaka – dodaje Zabłocka.
Czerwony kosz w kształcie serca jest wykonany z metalu, ma ponad 1,5 metra wysokości i pomieści aż 150 kg surowca. Zbiornik stoi przed głównym wejściem do UMWP w Gdańsku, każdy może wrzucić do środka plastikowe zakrętki, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc niepełnosprawnym dzieciom.


 

Źródło: PUM