10. Bieg Zająca

Termin i miejsce wydarzenia:
21.03.2020 (sobota), godz. 08:00
Nieporęt – trasa leśna / START i META – wejście od strony Urzędu Gminy
pl. Wolności 1


 

Bieg odbędzie się 21 marca 2020 r. Będzie to bieg inaugurujący kolejną, 2. Edycję Triady Zająca!
Uczestnicy pobiegną malowniczą leśną trasą na terenie gminy Nieporęt. Wejście na start – od strony Urzędu Gminy Nieporęt, pl. Wolności 1.
Udział w biegu osób niepełnosprawnych (2 km) jest BEZPŁATNY!
Formuła pozostaje niezmienna – „POMAGANIE PRZEZ BIEGANIE” to hasło przewodnie wszystkich imprez biegowych, które organizuje Fundacja ACTIVE LIFE, wspierająca chorych na stwardnienie rozsiane (SM) oraz osoby z niepełnosprawnościami.
Organizator stworzył formułę, która angażuje zdrowych biegaczy w start osób chorych. Polega na tym, że każdy zarejestrowany uczestnik biegu głównego na 10 km oraz biegu na 5 km, kupujący swój pakiet startowy, umożliwia osobie niepełnosprawnej BEZPŁATNE wystartowanie w odrębnym biegu z asystentem „Zającem”. Tym samym, KAŻDA OSOBA CHORA I NIEPEŁNOSPRAWNA (również na wózku inwalidzkim) może zgłosić się do biegu i CAŁKOWICIE BEZPŁATNIE wystartować na dystansie do 2 km z pomocą dedykowanego wolontariusza (nazywanego „Zającem”), który podczas całej trasy biegu zaopiekuje się zawodnikiem niepełnosprawnym. W ten sposób dajemy też możliwość wszystkim niepełnosprawnym biegaczom w pełni korzystać z przywilejów przeznaczonych dla biegaczy zdrowych, biorących udział w biegu głównym (przełaj) na dystansie 10 km oraz 5 km.
Zapisy:
5/10 km ⇒ KLIKNIJ TUTAJ
DZIECI ⇒ KLIKNIJ TUTAJ
2 KM OSOBY CHORE I NIEPEŁNOSPRAWNE ⇒ KLIKNIJ TUTAJ