II bieg charytatywny „Czas na wzrok”

Termin i miejsce wydarzenia:
12.10.2019 (sobota), godz. 09:00
Zbieg ulic Przyczółkowskiej i Wilanowskiej
02-962 Warszawa-Wilanów


 

2. Bieg Czas Na Wzrok to wyjątkowe wydarzenie o charakterze rodzinnym i sportowym, ale przede wszystkim – charytatywnym. Tym razem, dzięki wsparciu Partnerów i Sponsorów, wsparciem zostaną objęte SOS Wioski Dziecięce i dzieci z rodzin zastępczych i ufundowane zostaną im badania wzroku i okulary korekcyjne. Każdy może pobiec, niezależnie od wieku, płci czy kondycji fizycznej. Im więcej natomiast uczestnikówweźmie udział w Biegu, tym więcej dzieci otrzyma pomoc. Każdy uczestnik to jedna para okularów, którą organizator przekaże potrzebującym dzieciom.

Trasa biegu

Miasteczko biegowe zlokalizowane będzie na Plaży Wilanów, u zbiegu ulic Przyczółkowej i Wilanowskiej. Zawody zostaną rozegrane na dystansie ok. 5 km. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o utwardzonej, betonowej nawierzchni. Start oraz meta znajdować się będą na terenie miasteczka biegowego. Trasa będzie Biegła ul. Przyczółkową w kierunku Powsina i z powrotem.

Światowy Dzień Wzroku

W październiku świętujemy obchodzony od 2000 roku Światowy Dzień Wzroku (World Sight Day).  To doskonała okazja do przypomnienia wszystkim o potrzebie poddawania się regularnym badaniom wzroku.
Ponad 80% informacji z otaczającego nas świata odbieramy za pomocą oczu. Jednak mimo, że wzrok mamy jeden – na całe życie – wielu z nas zapomina o regularnych badaniach. Światowy Dzień Wzroku to czas, w którym specjaliści, zajmujący się ochroną wzroku, zachęcają do wzięcia udziału w przesiewowych badaniach wzroku, organizując je w swoich gabinetach. Na Biegu Czas Na Wzrok także będziecie mieli szansę się przebadać!

Kampania Czas Na Wzrok

2. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok to również podsumowanie ogromnego sukcesu ogólnopolskiej kampanii Czas na Wzrok 40+. Głównym jej celem jest budowanie świadomości potrzeby regularnych badań wzroku i prawidłowej korekcji okularowej oraz edukacja w zakresie prezbiopii.
Bieg Czas Na Wzrok jest zwieńczeniem jej całorocznego działańa.
Jak pokazują badania przeprowadzone w lutym 2019 r. przez SW Research, znacznego pogorszenia jakości widzenia doświadcza prawie każdy Polak po 40-tce (98%). Najczęściej wskazywane problemy ze wzrokiem u ankietowanych osób w grupie wiekowej 40-65 to ogólne pogorszenie wzroku (62%), problemy z czytaniem tekstu z bliskiej odległości (51%) oraz szybkie męczenie się oczu (48%). Wszystkie opisane problemy świadczą o prezbiopii – efekcie naturalnego procesu starzenia się oczu, który dotyka każdego, niezależnie od trybu życia i stanu zdrowia. Choć w łatwy sposób można jej zaradzić, nadal zbyt mało osób sięga po pomoc specjalisty. Ten stan rzeczy zmienia kampania Czas Na Wzrok 40+!
Podczas Biegu organizatorzy podsumują i przedstawią efekty działań w 2019 roku i wyjawią plany kolejnej edycji. To również doskonała okazja, by podziękować branży optycznej za zaangażowanie i aktywny udział w akcji.To właśnie dzięki kampanii Czas Na Wzrok 40+ Polacy zaczęli otwarcie mówić o ich kłopotach z widzeniem po 40. roku życia. Prezbiopia przestała być tematem tabu – ludzie zrozumieli, że jest ona co prawda nieuniknionym procesem fizjologicznym, ale jednocześnie można w prosty sposób złagodzić jej objawy, dobierając okulary korekcyjne z soczewkami progresywnymi. Akcja uwrażliwia społeczeństwo na potrzebę regularnych badań, dbania o wzrok i prawidłowej korekcji okularowej.

Szczegółowe informacje na temat biegu

Wszystkie informacje na temat biegu, sposobu zgłoszenia udziału, uzyskania pakietu startowego, programu wydarzenia i wiele innych, przeczytacie na stronie:
www.bieg.czasnawzrok.pl