To jedna z najlepszych i najbardziej aktywnych organizacji kibiców niepełnosprawnych w Polsce.
Liczba jego członków już dawno przekroczyła 100 osób. Założyciele grupy, którzy powołali ją do życia w styczniu 2015 roku nie przewidywali, że projekt nabierze aż tak wysokiej dynamiki.
Zabrzański KKN, przy współpracy z Klubem, wiernie wspiera 14-krotnych Mistrzów Polski podczas meczów przy Roosevelta. Systematycznie też organizują wyjazdy na mecze rozgrywane poza Zabrzem. Minione dwa lata wspólnego kibicowania zbliżyły do siebie członków stowarzyszenia, którzy spotykają się regularnie nie tylko na meczach, ale organizują również imprezy integracyjne, turnieje piłkarskie, czy wspólne wycieczki. Dzięki temu narodziło się wiele przyjaźni.
Członkowie zabrzańskiego KKN-u nie osiadają na laurach. Cały czas planując nowe przedsięwzięcia i rozwój stowarzyszenia.
Klub Kibiców Niepełnosprawnych Górnika Zabrze powstał 17.01.2015 r. Od tego momentu na meczach w Zabrzu jak i meczach wyjazdowych, Górnika wspiera zorganizowana grupa niepełnosprawnych kibiców, która od 03.12.2015 r. działa już jak pełnoprawne Stowarzyszenie.
Podstawowe cele realizowane przez KKN Górnik Zabrze to:
- organizacja i umożliwianie udziału osobom niepełnosprawnym, ich rodzinie, asystentom, opiekunom i osobom wspierającym w imprezach: sportowych, rekreacyjnych, integracyjnych, rozrywkowych i kulturalnych odbywających się zarówno na terenie naszego kraju, jak i poza jego granicami;- organizacja wyjazdów o charakterze: integracyjnym, turystycznym, sportowym, integracyjnym, rozrywkowym, rekreacyjnym i kulturalnym dla osób niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży i seniorów;
- organizacja zajęć, imprez, festynów, turniejów i zawodów o charakterze integracyjnym, sportowym i rekreacyjnym dla osób niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów;
- organizacja rozmaitych form aktywności dla osób niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży i dorosłych i seniorów;
- promocja i prowadzenie kampanii informacyjnych i społecznych dotyczących aktywizacji i budowania pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych i innych.
Źródło: www.gornikzabrze.pl / Bartłomiej Perek