Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami #wGdyni

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Został ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Z tej okazji w Gdyni odbywają się wydarzenia dla małych i dużych.
Stowarzyszenie Dwie Strony Medalu i Centrum Aktywności Rodziny zapraszają 3 grudnia w godz. 10.00-14.00 do Gdynia InfoBoksu (ul. Świętojańska 30) na promocję medialną bajek edukacyjnych Stowarzyszenia Dwie Strony Medalu.
Promocja publikacji odbędzie się podczas Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który przypada 3 grudnia. Gośćmi będą Wojciech Mecwaldowski (Ambasador Projektu „Dwie Strony Medalu. Bajki edukacyjno-integracyjne”, aktor filmowy, telewizyjny i teatralny) i Dominik Bąk (aktor teatralny i filmowy).

Program wydarzenia:

  1. – czytanie bajek edukacyjnych „Dwie Strony Medalu. Bajki integracyjno-edukacyjne” przez zaproszonych gości,
  2. – integracyjne gry i zabawy sportowe dla dzieci i dorosłych
  3. – integracyjny kącik rękodzielniczy
  4. – prezentacja gdyńskich organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami na terenie Gdyni.

Bajki zostały wydane nakładem trójmiejskiego Wydawnictwa Harmonia w marcu w postaci ilustrowanej książki oraz audiobooka, na którym swojego głosu udzielili znakomici artyści polskiej sceny m.in.: Wojciech Mecwaldowski, Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha, Robert Gonera, Adam Ferency, Dominik Bąk czy Grażyna Wolszczak.
Wstęp wolny.
Budynek Gdyńskiego Centrum filmowego jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami ruchu.


 

Źródło: gdynia.pl / Karolina Szypelt