Odblaskowy marsz niewidomych uczniów z Krakowa

28 listopada br. uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących zorganizowali akcję „Odblaskowa Tyniecka”. Dzieci wyposażone w elementy odblaskowe przemaszerowały w asyście funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie wraz z nauczycielami i opiekunami spod swojej szkoły w Dębnikach do centrum miasta. Po drodze rozdawano przechodniom odblaski.
Odblaskowy marsz rozpoczął się o godz. 18.30 i przeszedł ulicami Tyniecką, Madalińskiego, Konopnickiej, Zwierzyniecką i Franciszkańską.
Uczniowie w ten sposób chcieli zwrócić uwagę mieszkańców i turystów na konieczność noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu. Piesi są bowiem najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo na drodze, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, a o swoje bezpieczeństwo możemy zadbać, nosząc odblaskowe elementy umieszczone w widocznym miejscu.
Akcję poprzedziło spotkanie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy opowiedzieli dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się na drogach w terenie zabudowanym i poza nim.


 

Źródło: KMP Kraków