Siedlce: Koncert Integracyjny „Ten Sam Świat”

Uczestnicy tegorocznej XIX edycji Koncertu Integracyjnego „Ten Sam Świat”, organizowanego przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach zostali przeniesieni w czasy dziecięcych lat. Koncert odbył się w czwartek 10 października 2019r. o godz. 10:00 w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce pod hasłem „Bajek czar”.
– Bajki i piosenki towarzyszą nam w młodości i kojarzą się z beztroską i radościami dzieciństwa. Chcemy podczas koncertu przypomnieć wszystkim ten piękny czas, poprzez prezentację różnych działań artystycznych. – mówi Katarzyna Pieniak, kierownik CDS Warsztatu Terapii Zajęciowej w Siedlcach.
Na deskach siedleckiego Centrum Kultury i Sztuki swoje talenty zaprezentowały dzieci, młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnościami oraz ich pełnosprawni rówieśnicy. Nie zabrakło występów teatralnych, śpiewu, tańca, recytacji oraz wielu innych form artystycznych. Do Siedlec przyjechały grupy uczestników i ich opiekunowie z placówek działających na terenie regionu siedleckiego, sąsiednich powiatów i Diecezji Siedleckiej.
Wszyscy artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz upominkami.


 

Źródło: UM Siedlce