Sylwester na Wrocławskim Rynku: Osoby z niepełnosprawnościami na wielkiej scenie

Wrocławianie i w tym roku Nowy Rok powitają na wielkiej imprezie tanecznej w Rynku. Realizatorzy do udziału w koncercie zapraszają osoby z niepełnosprawnościami. Wystąpią w chórze i w układach tanecznych, a choreografię dla nich ułoży Maciej „Gleba” Florek
Na Rynku znowu stanie wielka scena z miejscem dla dużej orkiestry i chóru. Reżyserem wydarzenia jest Paweł Gołębski. Ustalanie szczegółowego programu koncertu jeszcze trwa.
W  klipie zachęcającym osoby z niepełnosprawnościami do udziału w koncercie słynny choreograf mówi: – W zeszłym roku dziewczynka na wózku zaczarowała cały Rynek. W tym roku chciałbym, żebyście to wy byli częścią tego widowiska – mówi Maciej „Gleba” Florek.
Do udziału w koncercie mogą się zgłaszać wszyscy, bez względu na niepełnosprawność. Na adres mailowy: wroclawrespect@strefakultury.pl, należy przesłać informacje o sobie oraz dołączyć film lub zdjęcia. Organizatorzy nie czekają tylko na osoby wykształcone wokalnie albo z doświadczeniem z turniejów tanecznych na wózkach. Najważniejsza jest motywacja do pracy.
Spośród tych, co nadeślą aplikacje, wybrane zostaną osoby, które wezmą udział w castingu, który jest planowany na 12 i 13 października.
Wokaliścii i tancerze
– Osoby z niepełnosprawnościami będą w mainstreamie sylwestrowych wydarzeń. Zaśpiewają w chórze, specjalną choreografię z myślą o nich przygotowuje Maciek „Gleba” Florek – mówi Bartłomiej Skrzyński, dyrektor miejskiego biura „Wrocław bez barier”. – W ten sposób chcemy wcielać w życie zapowiedź prezydenta Wrocławia o realizacji hasła „Kultury – Obecna!”, czyli pełnym uczestnictwie w kulturze wszystkich wrocławian, bez względu na ograniczenia.


 

Źródło: www.wroclaw.pl / Tomasz Wysocki