Zrzutka na projekt aparatu fotograficznego dla niewidomych

Bielsko-Biała, Polska: Piotr Cybulski – założyciel start-upu Robot Manufacture, który ponad rok temu zaprezentował pierwszy działający prototyp aparatu fotograficznego dla osób niewidomych, uruchamia zbiórkę na pomoc w ukończeniu projektu.
Blindtouch to rodzaj tabletu, na którym zdjęcia i grafiki przedstawiane są za pomocą trójwymiarowej matrycy wysuwanych pinów. Takie urządzenie mogłoby nie tylko wyświetlać zdjęcia i mapy, pomóc w nauce i orientacji w przestrzeni, ale także współpracować z ekranem komputera, pokazując jego zawartość.
Dodatkowo Blindtouch może służyć jako czytnik e-booków w alfabecie Braille’a.
Twórcy starali się o pomoc finansową m.in. z dotacji Komisji Europejskiej. Projekt przeszedł pomyślnie weryfikację, jednak ze względu na wyczerpanie się środków w programie dofinansowania nie udało się uzyskać.
W związku z tym właśnie rozpoczęła się zbiórka crowdfundingowa, która ma pomóc w dokończeniu prac nad urządzeniem.
Projekt zdobył certyfikat „Seal of Excellence” dla najlepszych pomysłów w Unii Europejskiej. Potwierdza on wysoką jakość przedsięwzięcia i poleca go do finansowania z innych źródeł. Z tego powodu twórca postanowił zwrócić się do wszystkich osób o pomoc we wspólnym doprowadzeniu projektu do końca, gdyż koszty przekraczają możliwości finansowe start-upu.
Pomysłodawca Piotr Cybulski powiedział: „Z wielu spotkań z osobami niewidomymi wiem, że Blindtouch to potrzebne urządzenie, dlatego nie chcę, żeby odeszło w zapomnienie jak wiele innych polskich pomysłów”.
Jak twierdzi Cybulski, sam wyczerpał już możliwość finansowania inicjatywy z własnych środków. „Potrzebuję pomocy wszystkich, którzy kibicują temu pomysłowi, ponieważ bez wsparcia nie uda się dokończyć Blindtoucha”.
W tej chwili, pomimo braku finansowania, trwają prace nad kolejną wersją prototypu. Urządzenie już na samym początku spotkało się z ogromnym zainteresowaniem osób niewidomych i wielką zachętą do dalszej pracy.
Każdy ma szansę stać się częścią tego projektu i wspomóc zrzutkę na jego rozwój.
Adres zrzutki: https://zrzutka.pl/z/blindtouch


 

Źródło: inf. pras.