Sejmowa wpadka z 500 plus dla niepełnosprawnych

Biorąc pod uwagę błyskawiczne tempo prac nad ustawą dotyczącą świadczenia uzupełniającego dla dorosłych osób niepełnosprawnych i niemalże jednogłośne przegłosowanie projektu przez posłów w zeszłym tygodniu, chciałoby się pochwalić polityków za sprawność działania. Jednakże nie wszystko wygląda tak różowo, jakby się chciało.
Jak podaje portal RMF24.pl, w przyszłą środę odbędzie się dodatkowe, nieplanowane wcześniej posiedzenie Sejmu mające na celu skorygowanie wcześniej podjętych w pośpiechu lub bez zastanowienia decyzji.
Jak podaje portal RMF24.pl:

„przede wszystkim chodzi o zmiany w ustawie o wsparciu dorosłych niepełnosprawnych, przyjętą na ostatnim posiedzeniu. Podczas głosowania uwzględniono w niej poprawkę opozycji, dwukrotnie podnoszącą budżetowe koszty 500 plus dla niepełnosprawnych. Rządzący po prostu się wtedy zagapili, zajęci gratulowaniem wystąpienia minister rodziny. Przez wywołany tym rozgardiasz i dość chaotyczny sposób prowadzenia obrad 41 posłów PiS ją poparło, a 68 nie wzięło udziału w głosowaniu”.

Komentując powstałe polityczne zamieszanie wokół dodatku dla dorosłych niepełnosprawnych, można by było skwitować je przekręconym cytatem z piosenki Patrycji Markowskiej: „Bo Sejm się pomylił”…
Oczywiście, chociaż tego nie planowaliśmy, ale będziemy śledzić NIEPLANOWANE posiedzenie Sejmu i na bieżąco Was informować o jego przebiegu.