Wyjątkowy koncert dla osób niepełnosprawnych w Toruniu

Źródło: inf. pras.


 

29 czerwca 2019 roku w Centrum Targowym Park odbędzie się koncert promujący Toruńską Kartę Osób z Niepełnosprawnością. Dla posiadaczy karty zaśpiewają Kamil Czeszel i Monika Kuszyńska.
1 czerwca 2019 roku wystartował miejski program „Toruńska Karta Osoby z Niepełnosprawnością” (TKOzN). Karta uprawnia osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności do 16-go roku życia, ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności do korzystania z tworzonego w mieście systemu ulg i zniżek oferowanych przez miejskie instytucje oraz partnerów Programu.
29 czerwca o godz. 16.00 w Centrum Targowym PARK ul. Szosa Bydgoska 3 zaplanowano szczególne wydarzenie dla osób z niepełnosprawnościami, które wystąpiły o przyznanie TKOzN. Zaśpiewają dla nich: Kamil Czeszel oraz Monika Kuszyńska.
Ponadto uczestnicy spotkania będą mogli zapoznać się z prezentacjami działalności organizacji pozarządowych działających na rzecz osób doświadczonych niepełnosprawnością w Toruniu.
Wstęp na koncert jest bezpłatny, a do wejścia uprawniają zaproszenia wydawane wraz z Toruńską Kartą Osób z Niepełnosprawnością.
Wydarzenie organizuje Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia, a wspierają je: Urbitor Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. oraz  Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o.