Co słychać w naszej fundacji?

Drodzy Czytelnicy!
Na naszym portalu pojawiła się nowość. Jest to baza przydatnych formularzy i wniosków wymaganych w urzędach, w których osoby z dysfunkcją wzroku załatwiają swoje sprawy. Już dziś, znajdziecie w niej Państwo formularze niezbędne do załatwienia sprawy w Powiatowych Zespołach Do Spraw Orzekania O Stopniu Niepełnosprawności. Prace nad bazą nadal trwają, więc w ciągu najbliższych dni mocno się ona powiększy.

Co robiliśmy przez ostatnie miesiące?

W listopadzie ubiegłego roku, zostaliśmy przyjęci do projektu technologicznego realizowanego przez fundację Techsoup Polska. W ramach projektu, uzyskaliśmy grant od korporacji Google na reklamę w internecie do kwoty 10 tysięcy dolarów miesięcznie. Pracę nad reklamą trwały do końca kwietnia i jest ona już aktywna.
Jak zapewne większość z Was pamięta, w marcu tego roku byliśmy oficjalnym partnerem akcji „Światowy Tydzień Jaskry” w Polsce organizowanej przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne.
Pod koniec maja, otrzymaliśmy zaproszenie do współpracy od portalu pro-zdrowotnego Medmiasto.pl. Dzięki tej współpracy nabywamy nowych doświadczeń i wymieniamy się informacjami o wydarzeniach i akcjach pro-zdrowotnych. W naszym przypadku są to inicjatywy pro-zdrowotne dotyczące profilaktyki zdrowia narządu wzroku. Mamy nadzieję, że współpraca z Medmiasto.pl, zaowocuje w przyszłości ciekawymi inicjatywami.
Nieustannie intensywnie pracujemy nad pozyskaniem środków finansowych na realizację ciekawych projektów. Jest to niestety pracochłonne i niełatwe. W konkursach dotacyjnych nie zawsze uda się zdobyć środki, gdyż organizacji pozarządowych w naszym kraju jest bardzo dużo, a co za tym idzie, konkurencja jest olbrzymia. Niemniej jednak, nie zniechęcamy się porażkami i jesteśmy pełni zapału do pracy. Trzymajcie więc za nas kciuki i czekajcie na nowe informacje!