Witamy w Nowym Roku 2019!

Drodzy Czytelnicy,
Wracamy do Was po świątecznej przerwie, z nowymi pomysłami i nowymi informacjami.
Na początek pozwólcie, że trochę się pochwalimy. Bardzo nas cieszy fakt, iż strona internetowa Fundacji Mir zyskuje coraz większe zainteresowanie. W okresie od kwietnia do grudnia 2018 r. stronę odwiedziło 2000 użytkowników, a łączna liczba odsłon osiągnęła 11 tysięcy. Cieszy nas również fakt, iż wielu z Was do nas powraca. Opublikowaliśmy dla Was informacje o 296 różnego rodzaju wydarzeniach organizowanych na terenie całego kraju z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących. Nawiązaliśmy współpracę z wieloma jednostkami samorządów terytorialnych, oraz placówkami kultury.
Serdecznie dziękujemy za wszystkie maile, które napływały zarówno w trakcie całego roku 2018, jak i podczas przerwy świątecznej z życzeniami. Świadczy to o tym, że chcecie się Państwo aktywnie włączać w działania Fundacji.

W tym miejscu przypominamy, iż trwa projekt „Jabłuszko bardziej przyjazne niewidomym”. Zachęcamy do przesyłania Waszych sugestii, ponieważ od tego zależy czy jaki wpływ uda się wywrzeć na Apple jeśli chodzi o dostępność telefonów Iphone, a jak widać do tej pory, różnie z tym bywa. Ze względu na przerwę związaną ze świętami, na Wasze maile czekamy do 28 lutego.

 

Jeżeli chodzi o projekty, to pod koniec 2018 roku składaliśmy wnioski o dofinansowanie trzech projektów. Niestety zostały one odrzucone, ponieważ Fundacja Mir jest zbyt młoda, by się do nich zakwalifikować. Niemniej jednak nie zniechęca to nas, a wręcz motywuje do dalszego działania i starania się o fundusze, byśmy mogli organizować dla Was ciekawe projekty.


 

Pragniemy poinformować, iż nastąpiły pewne korzystne zmiany w programie Aktywny Samorząd.
W tym miejscu chcemy przypomnieć, iż Fundacja Mir w minionym roku zrealizowała projekt „Aktywny Samorząd – wspólna sprawa”, w ramach którego zbieraliśmy Wasze uwagi i propozycje zmian w pilotażowym programie Aktywny Samorząd i to Wasz udział w tym projekcie w dużym stopniu przyczynił się do zmian, które zostały wprowadzone na rok 2019.
Rada Nadzorcza w grudniu 2018 roku wprowadziła oczekiwane przez środowisko osób niepełnosprawnych zmiany w pilotażowym programie „Aktywny samorząd”. Decyzja ta umożliwi od 2019 roku pomoc kolejnej grupie osób wykluczonych w dostępie do komunikacji i informacji.
Pomocą objęta zostanie kolejna grupa osób i są to osoby z dysfunkcją wzroku z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które będą mogły liczyć na wsparcie w:
• zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania,
• utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego sprzętu elektronicznego,
• szkoleniu z obsługi nabytego w programie sprzętu elektronicznego.
Z niepotwierdzonych informacji, które do nas dotarły wynika, że osoby te będą mogły liczyć na zakup sprzętu podstawowego do kwoty 6 tysięcy złotych. Jeżeli uzyskamy już pełne informacje z PFRON, natychmiast Was o tym poinformujemy.

Życzymy dosiego roku!!!

Zarząd i pracownicy Fundacji Mir