„Zimna wojna”

Seans z audiodeskrypcją
Termin i miejsce wydarzenia:
11.01.2019 (piątek), godz. 17:00
Kino Pegaz
Wodzisławskie Centrum Kultury
ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 17
44-300 Wodzisław Śląski
Wstęp: 10 zł.


 

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na seans dla osób niedowidzących i niedosłyszących. W piątek, 11 stycznia 2019 roku o 17:00 Kino Pegaz wyświetli polski dramat „Zimna wojna”. Będzie to wersja z audiodeskrypcją i z napisami, dzięki czemu osoby niedowidzące i niedosłyszące zobaczą film w komfortowych warunkach.

Film jest laureatem licznych nagród. Zdobył Złotą Palmę w Cannes dla najlepszego reżysera, Złote Lwy w Gdyni, Złote Grono podczas Lubuskiego Lata Filmowego oraz Brązową Kamerę podczas Manaki Brothers.

O filmie

Pełna pasji historia miłości kobiety i mężczyzny, którzy poznali się wśród ruin powojennej Polski. Dzieli ich niemal wszystko, a szczególnie pochodzenie i temperament. Od początku wydają się tragicznie niedobrani. Okazuje się jednak, że mimo wszelkich różnic i przeciwności są na siebie skazani i nie są w stanie się rozstać. Raz po raz rozdzielają ich polityka, wady charakteru i nieszczęśliwe zrządzenia losu, podczas gdy zimnowojenna Polska lat pięćdziesiątych, Berlin, Jugosławia i Paryż stanowią tło dla ich historii miłosnej rozgrywającej się w niesprzyjających czasach.