Zaproszenie na spotkanie z Włodzimierzem Lubańskim!

Termin i miejsce wydarzenia:
14.12.2018 (piątek), godz. 14:30
Filia nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach
ul. Wajdy 21
40-175 Katowice
Wstęp wolny
Chętnych do udziału prosimy o zapisanie się poprzez  FORMULARZ lub telefonicznie pod numerem:
881-945-747 lub:
(32) 786-95-06


 

Szanowni Państwo,
Fundacja Szansa dla Niewidomych wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Katowicach zapraszają 14 grudnia na niebywałe spotkanie z Idolem Stulecia naszego środowiska – Panem Włodzimierzem Lubańskim.
Fundacja rokrocznie przyznaje tytuły IDOL dla osób szczególnie bliskich naszemu środowisku, zaangażowanym w wyrównywanie życiowych szans niewidomych i słabowidzących, w walkę o naszą emancypację, w kreowaniu nowoczesnej rzeczywistości, w której niewidomi mogą mieć poczucie, że są traktowani na równi ze wszystkimi. I tak nagradzamy IDOLI środowiska, mediów, placówek oświatowych, firm, instytucji. W tym wyjątkowym roku świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości, chcieliśmy szczególnie uhonorować wybitnych rodaków, bez których nie wyobrażamy sobie naszego kraju, jego historii, kultury i sportu. Zapragnęliśmy zorganizować sondaż dotyczący uznania zasług tych osobistości i wręczyć specjalne dyplomy wybranym IDOLOM STULECIA. To nasi beneficjenci zdecydowali kogo mamy w taki sposób utytułować. Z radością informujemy, że jedną z takich postaci jest Pan Włodzimierz Lubański – najwybitniejszy polski piłkarz, najskuteczniejszy strzelec w historii narodowej kadry piłkarskiej do tego roku. Wraz z reprezentacją Polski zdobył mistrzostwo olimpijskie w Monachium w roku 1972. Uczestniczył w mistrzostwach świata w Argentynie w roku 1978, gdzie zajęliśmy piąte, teraz nieosiągalne dla nas miejsce. Był w finale europejskiego pucharu, co zdarzyło się tylko raz – Jemu i Jego drużynie Górnikowi Zabrze. Teraz możemy jedynie marzyć o takim sukcesie!
Z tej okazji Fundacja Szansa dla Niewidomych organizuje spotkanie z Panem Włodzimierzem Lubańskim, na które serdecznie zapraszamy! W trakcie spotkania zostanie wręczona nagroda dla IDOLA STULECIA. Pan Włodzimierz opowie o swoich piłkarskich przeżyciach, o swoich radościach i sukcesach, poważnej kontuzji, która w dużym stopniu uniemożliwiła kontynuowanie prześwietnej kariery i ograniczyła możliwości tego wybitnego sportowca, a nam, wszystkim Polakom, zminimalizowała wyjątkowy kapitał entuzjazmu. Fundacja tworzy wyjątkowe szanse dla sympatyków wielkiego sportowca i przyjaciół naszej organizacji. Tym razem chodzi o poznanie legendy, która swoim talentem i pracowitością budowała świadomość o tym, co to jest Polska i co to jest prawdziwy patriotyzm!


 

Fundacja Szansa dla Niewidomych działa od 1992 r. Od tego czasu, realizując rocznie kilkadziesiąt projektów w całej Polsce, pomagamy środowisku niewidomych i słabowidzących. Aktywizujemy, uczymy samodzielności i poszerzania umiejętności, pomagamy z zdobyciu nowych kwalifikacji i zatrudnienia. Dbamy także o bliski kontakt z kulturą i poszerzanie horyzontów naszych podopiecznych. Spotkanie z  Panem Włodzimierzem Lubańskim będzie ku temu wspaniałą okazją!
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach na kulturalnej mapie miasta zaistniała w 1945 roku. Posiadamy 35 filii, a nasza działalność nie ogranicza się jedynie do udostępniania książek i audiobooków. W naszej ofercie znajdują się spotkania z ludźmi pióra, podróżnikami, osobami o niecodziennych zainteresowaniach. Prowadzimy warsztaty literacko-artystyczne dla dzieci i młodzieży, organizujemy wystawy uznanych artystów i amatorów. Nasi czytelnicy biorą udział w Dyskusyjnych Klubach Książki, kursach języków obcych, warsztatach komputerowych. Popularnością cieszą się cykle – Wielokulturowy Śląsk, Nie-Zwykli czy spotkania pod szyldem Bibliotecznego Klubu Seniora. Nasza działalność kierowana jest do czytelników w każdym wieku, a przyświeca nam idea czytania dla odmiany!
Serdecznie zapraszamy!
Z wyrazami szacunku,
Marek Kalbarczyk
Prezes Fundacji Szansa dla Niewidomych
Anna Fałat
Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Katowicach
Justyna Maleska
Marketing i organizacja eventów
Ewa Matula i Mariusz Miszuda
Tyflospecjaliści
Dagmara Cichos
Wolontariusz Fundacji