Oprowadzanie z audiodeskrypcją na żywo oraz pomocami dotykowymi po wystawie „Świat nierealny, lecz poznawalny – malarstwo Magdaleny Shummer”

Termin i miejsce wydarzenia:
12.05.2024 (niedziela), godz. 12:00
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
ul. Kredytowa 1
00-056 Warszawa
Wstęp: osobom z niepełnosprawnościami i asystentom osób z niepełnosprawnościami przysługują bilety bezpłatne. Wydarzenie przeznaczone dla osób dorosłych.
Rezerwacja:
e-mail: dostepnosc@ethnomuseum.pl
tel. 502-955-534


 

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie zaprasza osoby niewidome i słabowidzące w podróż do twórczego świata malarki Magdaleny Shummer. Oprowadzanie z audiodeskrypcją na żywo oraz pomocami dotykowymi po wystawie „Świat nierealny, lecz poznawalny – malarstwo Magdaleny Shummer” odbędzie się:
12.05 (niedziela) godz. 12:00 – 13:30
Artystka określa swój styl jako realizm poetycki. Jednak jej prace są nie tylko poetyckie, ale wręcz magiczne. Malarstwo Magdaleny Shummer cechuje niezwykła wprost dbałość o szczegóły, widoczna przede wszystkim w drobnych elementach fantazyjnych roślin czy detalach wnętrz będących tłem dla portretów i scen rodzajowych. Na obrazach artystki zawsze są obecne zwierzęta – nie tylko uwielbiane koty, psy, zwierzęta gospodarskie, jak również te dzikie i egzotyczne, umieszczane zazwyczaj w scenerii przyrody. To zwierzęta są zawsze najważniejszym podmiotem w malarstwie artystki, nawet jeśli znajdują się na drugim planie i wydają się jedynie towarzyszyć ludziom.
Prowadzenie: Paulina Celińska i Maria Nowak