Śląsk rozpoczął zmagania w PGF Blind Football League


Ostatni weekend kwietnia był przełomowym czasem dla Blind Footballu w Polsce. W Krakowie rozegrano bowiem historyczną pierwszą kolejkę sezonu PGF Blind Football – rodzimych rozgrywek ligowych. Oczywiście z udziałem Śląska Wrocław.
Dla wszystkich ludzi związanych z Blind Footballem od samych początków marzeniem była organizacja rozgrywek ligowych, dzięki którym można byłoby wyłonić najlepszą drużynę w kraju. Owszem, pojawiały się różnego rodzaju turnieje, ale PGF Blind Football League to ogromny przełom dla całej dyscypliny. Dyscypliny, która przecież rozwija się bardzo dynamicznie. W ostatni weekend kwietnia w Krakowie miejsce miała pierwsza kolejka rozgrywek ligowych, do której przystąpiło pięć drużyn – Wisła Kraków BF, Warta Poznań BF, Rekord Bielsko-Biała BF, Niezłomni Zabrze BF oraz oczywiście Śląsk Wrocław BF.
Zasady rozgrywek są dość proste – pięć klubów, 20 spotkań, trzy kolejki i tylko jeden mistrz. W Małopolsce rozegrano siedem spotkań, z czego w dwóch udział brała drużyna Śląska. Oficjalny debiut można zaliczyć na szóstkę z plusem! Trójkolorowi w fenomenalnym stylu pokonali Rekord Bielsko-Biała aż 6:0. Na listę strzelców wpisali się Marcin Lubczyk, Adrian Słoninka oraz Maks Łysyk. Każdy z nich popisał się dubletem. Cieszy też, iż szanse na boisku otrzymali wszyscy zawodnicy. Niestety, natomiast w drugim spotkaniu Śląsk musiał uznać wyższość Wisły. Gospodarze po zaciętym boju wygrali 1:0. Wrocławianie dzielnie walczyli do samego końca o urwanie choćby punktu i mimo niekorzystnego rezultatu, zasługują na słowa pochwały.

Wyniki pierwszej kolejki PGF Blind Football League:

  1. Warta Poznań BF – Wisła Kraków BF 0:4
  2. Śląsk Wrocław BF – Rekord Bielsko-Biała BF 6:0
  3. Warta Poznań BF – Niezmłomni Zabrze BF 3:0
  4. Niezłomni Zabrze BF – Rekord Bielsko-Biała BF 0:0
  5. Wisła Kraków BF – Śląsk Wrocław BF 1:0
  6. Rekord Bielsko-Biała BF – Warta Poznań BF 0:1
  7. Wisła Kraków BF – Niezłomni Zabrze BF 6:0

Po pierwszej kolejce ligowej liderem jest niepokonana Wisła Kraków, natomiast to dopiero początek ogromnych emocji. Druga runda zmagań zaplanowana 8-9 czerwca odbędzie się we Wrocławiu na stadionie DSOSW nr 13 przy ulicy Kamiennogórskiej 16.


 

Źródło: Biuro Prasowe Śląsk Wrocław