Radosław Majdan powraca! Zagra w drużynie Śląska Wrocław Blind Football

Źródło: Śląsk Wrocław / Grzegorz Krawczyk, Jędrzej Rybak


 

Wielki transfer drużyny blind footballowej Śląska Wrocław! Nowym piłkarzem WKS-u został były reprezentant kraju, mistrz Polski, uczestnik mistrzostw świata w 2002 roku – Radosław Majdan.
Okienko transferowe trwa nie tylko w tradycyjnej piłce nożnej, również drużyna blind footballu wzmocniła się przed swoimi kolejnymi startami. Nowym bramkarzem został Radosław Majdan, w przeszłości czołowy golkiper naszego kraju. Przepisy blind footballu zezwalają bowiem na wystawianie bramkarzy bez jakiejkolwiek wady wzroku. Mogą oni jednak dołączyć do drużyny dopiero pięć lat po zakończeniu zawodowej kariery.
Blind football to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina, w której od kwietnia 2019 roku swoich reprezentantów ma również Śląsk Wrocław. Zespół grający pod szyldem WKS-u sięgnął po Puchar Polski, wygrał prestiżowy turniej w Belgii oraz zajął trzecie miejsce w Lidze Europy Centralnej. Drużyna Śląska została również zaproszona na klubowe mistrzostwa świata, które w październiku zostaną rozegrane w Bułgarii.
Radosław Majdan to siedmiokrotny reprezentant Polski, a także uczestnik mistrzostw świata w Korei i Japonii w 2002 roku. Karierę rozpoczynał w Pogoni Szczecin, z której po dwunastu latach przeniósł się do tureckiego Goztepe. Następnie występował w barwach PAOK-u Saloniki, Bursasporu, FC Ashdod, Wisły Kraków i ponownie Pogoni Szczecin. Jego ostatnim klubem była Polonia Warszawa, w której występował do 2010 roku. W swoim dorobku Majdan posiada dwa tytuły mistrzowskie z Wisłą oraz mistrzostwo Grecji z PAOK-iem. Po zakończeniu kariery pracował m.in. jako komentator i ekspert telewizyjny.
Już w środę Radosław Majdan weźmie udział w pierwszym treningu z nową drużyną – Śląsk Wrocław Blind Football.