Zamość: Potrąciła niewidomego mężczyznę na przejściu dla pieszych

W czwartek na skrzyżowaniu ulicy Wyszyńskiego z ulicą Pawłówka w Zamościu, doszło do potrącenia 63-letniego mężczyzny, który był osobą niewidomą. Kobieta kierująca volkswagenem nie udzieliła pierwszeństwa przechodzącemu przez przejście dla pieszych, co skończyło się dla niego złamaniem lewej nogi i koniecznością hospitalizacji.
Do incydentu doszło wczoraj po południu, kiedy 24-letnia mieszkanka powiatu chełmskiego prowadząca pojazd marki Volkswagen skręcała w lewo na skrzyżowaniu z ulicą Hrubieszowską. Według ustaleń policji, kobieta miała zielone światło, jednak nie zachowała należytej ostrożności i nie ustąpiła pierwszeństwa przechodzącemu przez przejście niewidomemu mężczyźnie.
Ofiara, 63-letni mieszkaniec Zamościa, poruszał się z białą laską i przestrzegał wszystkich zasad przechodzenia przez pasy. Pomimo tego, został potrącony, doznając złamania lewej nogi. Z uwagi na odniesione obrażenia, został przetransportowany do szpitala.
Warto podkreślić, że kierująca volkswagenem, jak również jej kilkumiesięczne dziecko, które podróżowało z nią w pojeździe, wyszli z incydentu bez uszczerbku na zdrowiu. Badanie wykazało, że kobieta była trzeźwa podczas zdarzenia.
Policja natychmiast zareagowała na zgłoszenie o potrąceniu i przeprowadziła szczegółowe dochodzenie. Czynności te obejmowały analizę śladów na miejscu zdarzenia, relacje świadków oraz uczestników.
Mimo że droga była przejezdna, funkcjonariusze wprowadzili niewielkie ograniczenia w ruchu na ulicy Wyszyńskiego w okolicach skrzyżowania, co było związane z prowadzonymi czynnościami dochodzeniowymi. Warto przypomnieć o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na przejściach dla pieszych, zwłaszcza w obecności osób niepełnosprawnych, które zasługują na szczególną ochronę i uwagę ze strony wszystkich uczestników ruchu drogowego.


 

Źródło: KMP w Zamościu / aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk