Astro: Miał być psem przewodnikiem, a został bohaterem ratującym życie

W ciągu ostatnich dni wydarzyła się niezwykła historia, która ukazuje, jak wyjątkowe relacje między ludźmi a zwierzętami mogą wpływać na nasze życie. Bohaterami tej opowieści są labrador o imieniu Astro i jego oddana opiekunka, Wolontariuszka Wiola, związana z działalnością Fundacji na rzecz Osób Niewidomych Labrador-Pies Przewodnik.
Astro, początkowo przewidziany do szkolenia na psa przewodnika, zmienił swoją ścieżkę z powodu problemów zdrowotnych. Zamiast pełnić tę specjalną rolę, znalazł nowe przeznaczenie jako wierny towarzysz Wioli i jej rodziny.
Kilka nocy temu, w zwykłym blokowisku, Astro wykazał się niezwykłym instynktem. Zazwyczaj spokojny o godzinie 2:00 w nocy, zrobił coś, co przyciągnęło uwagę Wioli. Wraz z nią postanowił wyjść na spacer. To wtedy stało się coś, co trudno nazwać zbiegiem okoliczności.
Astro zatrzymał się przy sąsiednim bloku, zaczął węszyć w powietrzu, sygnalizując Wioli, że coś jest nie tak. Po chwili spostrzegła ubraną jedynie w koszulę nocną, boso błąkającą się po osiedlu starszą panią. Dzięki czujności Astro i szybkiej reakcji Wioli, pani otrzymała pomoc i wsparcie.
Wraz z panią zagubioną nocą, Wiola weszła do najbliższego budynku, oferując jej ciepło i bezpieczeństwo. Okazało się, że dzięki Astro udało się skontaktować z córką starszej kobiety, która po kilkunastu minutach pojawiła się na miejscu, zabierając matkę do domu.
Nie sposób jednoznacznie powiedzieć, czy Astro wyczuł lęk zagubionej pani, czy to był zbieg okoliczności, że akurat tej nocy postanowił wyjść na spacer. To, co jednak pewne, to fakt, że Wiola i jej wierny pies stali się bohaterami tej historii. Ich szybka i zdecydowana reakcja nie tylko przyniosła ulgę starszej pani, ale również uwydatniła niezwykłą więź między człowiekiem a zwierzęciem.
Astro, mimo że nie został przewodnikiem, odnalazł swoje miejsce jako nieoceniony przyjaciel i stróż, gotów do działań w najważniejszych chwilach. Ta opowieść jest dowodem na to, jak ważną rolę odgrywają zwierzęta w naszym życiu i jakich nieoczekiwanych bohaterów możemy znaleźć w codziennych sytuacjach.


 

Źródło: FB / Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych Labrador-Pies Przewodnik