Microsoft Wprowadza Technologię AI, by usprawnić obsługę niewidomych klientów

W najnowszym kroku ku poprawie dostępności swoich usług, Microsoft planuje wprowadzić zaawansowaną technologię sztucznej inteligencji w obszarze obsługi klienta, z myślą o osobach niewidomych i mających problemy z widzeniem. Współpracując z aplikacją Be My Eyes, która łączy niewidomych z widzącymi wolontariuszami, firma zamierza ułatwić korzystanie ze swoich usług klientom z tej grupy.
Kluczowym narzędziem w tej innowacyjnej inicjatywie jest Be My Eyes, oparte na modelu ChatGPT-4 od OpenAI. To narzędzie umożliwia tworzenie tekstowych opisów zdjęć wykonanych przez użytkowników, co znacząco ułatwia życie osobom niewidomym. Microsoft planuje zintegrować tę technologię z Microsoft Disability Answer Desk, odpowiedzialnym za obsługę połączeń klientów.
W trakcie testów przeprowadzonych przez Be My Eyes w pierwszej połowie tego roku wyniki były obiecujące. Tylko 10% użytkowników potrzebowało przekierowania sprawy do obsługi przez człowieka, co świadczy o skuteczności sztucznej inteligencji w obszarze obsługi klienta. Dodatkowo, zapytania były rozwiązywane szybciej przy użyciu Be My Eyes, co skróciło średni czas połączenia z 12 minut do zaledwie 4 minut.
Według informacji od BusinessWire, Be My Eyes osiągnęło imponujący wskaźnik sukcesu na poziomie 90% w rozwiązywaniu problemów dla klientów Microsoft. Średnio Be My Eyes rozwiązuje problemy klientów w zaledwie jednej trzeciej czasu, jaki potrzebowałby człowiek Microsoftu. W wyniku integracji Be My Eyes z Microsoft Disability Answer Desk, użytkownicy są bardziej zadowoleni, co potwierdzają średnie oceny na poziomie 4.85 na 5 gwiazdek.


 

Źródło: Mspoweruser.com