PKP Intercity wprowadza Wirtualnego Asystenta, by usprawnić obsługę pasażerów

Dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu – wirtualny asystent głosowy jest już do dyspozycji klientów PKP Intercity. Dzwoniąc pod nowy, bezpłatny numer infolinii 22 391 22 22 bot Edek pomoże sprawdzić rozkład jazdy i bazowe ceny biletów na połączenia krajowe.
Nowa usługa dostępna jest od 7 czerwca 2021 roku pod bezpłatnym numerem 22 391 22 22. Wirtualny asystent głosowy wyszukuje połączenie na podstawie określonych przez pasażerów podstawowych informacji: stacji docelowej, początkowej, daty oraz godziny odjazdu, jak również dodatkowych opcji połączeń, które interesują podróżnego, takich jak np. przejazd bezpośredni, możliwość przewozu roweru czy uwzględnienia miejsca dla osoby z niepełnosprawnością. Po wyborze połączenia przez asystenta można poznać jego szczegóły lub poprosić o wskazanie kolejnego pociągu z rozkładu, a także wrócić do wcześniejszej propozycji czy wyszukać połączenie o nowych parametrach. Bot jest w stanie odbierać setki połączeń naraz, co przełoży się na efektywną obsługę osób, chcących uzyskać informacje o rozkładzie jazdy.
Dzięki zastosowanemu modułowi uczenia maszynowego, bot Edek cały czas się szkoli i wzbogaca bazę zaimplementowanej wcześniej wiedzy wraz z kolejnymi rozmowami. Podstawową formę nauki stanowi proces rozwijania umiejętności właściwego interpretowania wypowiedzi klienta. Wirtualny asystent głosowy będzie w przyszłości stopniowo wzbogacany o nowe funkcjonalności, aby kompleksowo pomagać klientom PKP Intercity w coraz większym zakresie tematów.


 

Źródło: Biuro Prasowe PKP Intercity