Zachowaj Wzrok: Bezpłatne Seminarium dla Pacjentów z Chorobami Siatkówki Oczu i Ich Bliskich w Poznaniu

Starosta Poznański oraz Stowarzyszenie Retina AMD Polska mają zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na bezpłatne seminarium poświęcone chorobom siatkówki oczu.
Wydarzenie odbędzie się 4 października br. o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Poznaniu, przy ulicy Słowackiego 8.
Choroby siatkówki, takie jak zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD) i cukrzycowy obrzęk plamki (DME), stanowią poważne wyzwanie dla pacjentów i ich bliskich. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj wzrok”, seminarium ma na celu szeroką edukację na temat tych schorzeń oraz dostarczenie pacjentom i ich rodzinom cennych informacji na temat diagnostyki, leczenia i rehabilitacji.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Retina AMD Polska, które od 1998 roku skupia pacjentów z różnymi schorzeniami wzroku i działa na rzecz poprawy jakości życia tych osób. Stowarzyszenie współpracuje z ekspertami w dziedzinie okulistyki, genetyki oraz rehabilitacji osób słabowidzących, aby zapewnić pacjentom kompleksową pomoc.
Warto dodać, że seminarium honorowym patronatem objął Starosta Poznański, Jan Grabkowski, który z wielkim zaangażowaniem wspiera inicjatywy mające na celu poprawę zdrowia i jakości życia mieszkańców regionu.

Szansa na Darmowe Badanie Dna Oka

To nie wszystko! Osoby, które nie mają zdiagnozowanej choroby siatkówki lub nie były ostatnio na konsultacji u okulisty, będą miały wyjątkową możliwość skorzystania z bezpłatnego badania dna oka z wykorzystaniem analizy sztucznej inteligencji Illume. To nowoczesne narzędzie pozwala na wykrycie różnych schorzeń oczu, w tym retinopatii cukrzycowej oraz zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem.
Badanie jest całkowicie bezbolesne, bezkontaktowe i nie wymaga zakrapiania oczu. Po jego zakończeniu każdy pacjent otrzyma mailowo wynik badania wraz z podsumowaniem, co pozwoli na szybką identyfikację ewentualnych problemów zdrowotnych.
Aby wziąć udział w seminarium oraz skorzystać z darmowego badania dna oka, należy przesłać zgłoszenie na adres retinaamd@retinaamd.org.pl. W tytule e-maila należy wpisać odpowiednio „SEMINARIUM” lub „BADANIE”.


 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Poznaniu