Targi Pracy dla osób z niepełnosprawnościami w Fabryce Aktywności Miejskiej: Spotkaj się z pracodawcą i stwórz idealne CV

To wyjątkowa okazja dla wszystkich poszukujących nowych możliwości zawodowych. W najbliższą środę, 13 września, Fabryka Aktywności Miejskiej stanie się miejscem wyjątkowego wydarzenia – Targów Pracy skierowanych do osób z niepełnosprawnościami. To już kolejna edycja projektu Fundacji Aktywizacja, która stawia sobie za cel zmianę realności zawodowej dla tych osób.
Hasło przewodnie tego wyjątkowego wydarzenia brzmi „Czas na realną zmianę”, a uczestnicy Targów będą mieli okazję właśnie do takiej zmiany. Spotkają się z przedsiębiorcami, którzy aktywnie poszukują nowych pracowników i otwarcie doceniają zawodowy potencjał osób z niepełnosprawnościami. Kilka firm, które wezmą udział w Targach, postanowiło przełamać stereotypy i otworzyć swoje drzwi dla różnych umiejętności – zarówno specjalistycznych, jak i tych na niższym szczeblu w różnych branżach. To będzie doskonała okazja do aplikacji na konkretne stanowiska, a także do rozmów na temat wymagań, szkoleń i warunków zatrudnienia.
Dla tych, którzy potrzebują wsparcia w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, w strefie doradczej dostępni będą specjaliści, którzy pomogą poprawić lub skonstruować CV, dopasować je do wybranej oferty pracy i udzielą praktycznych wskazówek dotyczących rozmowy kwalifikacyjnej. Aby ułatwić proces aplikacji, w strefie zdjęć uczestnicy Targów będą mogli wykonać profesjonalne zdjęcie do swoich dokumentów aplikacyjnych.
Ponadto, w strefie instytucji, ekspertowie z PFRON, ZUS i WUP będą udzielać porad i odpowiedzi na pytania dotyczące praw i wsparcia dostępnego dla osób z niepełnosprawnościami.
Dla chętnych przygotowano także strefę doświadczeń, w której specjalne przyrządy pozwolą poczuć na własnej skórze, jak na co dzień funkcjonują osoby z niepełnosprawnościami, co jest nieocenionym doświadczeniem wspierającym zrozumienie potrzeb tej grupy społecznej.
Najważniejszą informacją jest to, że udział w Targach Pracy dla osób z niepełnosprawnościami jest całkowicie bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się w środę, 13 września, w godzinach 10:00 – 14:00, w Fabryce Aktywności Miejskiej przy ul. Tuwima 10.
Więcej szczegółów oraz informacje o rejestracji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Fundacji Aktywizacja, która jest organizatorem Targów.
Fundacja Aktywizacja, działająca na rzecz osób z niepełnosprawnościami od ponad 30 lat, konsekwentnie przełamuje stereotypy i mity związane z tym środowiskiem. Długotrwałe zaangażowanie Fundacji doprowadziło do stworzenia kompleksowego modelu aktywizacji zawodowej, uwzględniającego potrzeby zarówno osób z niepełnosprawnościami, jak i pracodawców. Misją Fundacji Aktywizacja jest usamodzielnienie oraz poprawa jakości życia osób z niepełnosprawnościami poprzez zintegrowane działania aktywizacyjne i zmianę postaw w społeczeństwie. Targi Pracy to jedno z wielu działań, które Fundacja podejmuje, aby osiągnąć ten szlachetny cel.


 

Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego Prezydent Miasta Łodzi