Oprowadzanie z audiodeskrypcją od mostu Zwierzynieckiego do Hali Stulecia

Termin i miejsce wydarzenia:
10.09.2023 (niedziela), godz. 11:00
Początek trasy pod kamienicą Wybrzeże Wyspiańskiego 38, przy skrzyżowaniu z ulicą Marii Skłodowskiej – Curie, tuż obok mostu Zwierzynieckiego.
50-370 Wrocław
Wstęp wolny, obowiązują zapisy:
e-mail: kontakt@fundacjakatarynka.pl
tel. 725-211-301
tel. 507-507-129


 

Fundacja Katarynka zaprasza na oprowadzanie z audiodeskrypcją od mostu Zwierzynieckiego do Hali Stulecia. Spacer poprowadzi Ewa Pluta.
Most Zwierzyniecki łączący brzegi Starej Odry uchodzi za najpiękniejszą rzeczną przeprawę we Wrocławiu. Bywał też romantycznym bohaterem filmów. Od niego już tylko kawałek do wrocławskiego ZOO i do jednego z najsłynniejszych symboli miasta – monumentalnej Hali Stulecia. Jej budowa w latach 1911 – 1913 była chyba największą przygodą architektoniczną w dziejach Wrocławia. Dziś to jedyny wrocławski zabytek na liście światowego Dziedzictwa UNESCO, który w weekendy odwiedzają mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia oraz turyści. Z halą sąsiaduje jedna z najdłuższych w Europie pergol. A pobliski park kryje dwie zaskakujące architektoniczne niespodzianki z różnych okresów historycznych. Spacer zacznie się pod mostem Zwierzynieckim, a zakończy na tyłach Hali Stulecia. Trasa ma około 1,3 kilometra. Biegnie głównie przez parkowe tereny spacerowe.