III Śląska Konferencja o Dostępności w Kinie Kosmos: Skuteczne Narzędzia na Polu Dostępności

Ruszyły zapisy do udziału w trzeciej edycji Śląskiej Konferencji o Dostępności, której celem jest propagowanie idei dostępności w obszarze kultury i sztuki. Konferencja odbędzie się w renomowanym Kinie Kosmos w Katowicach w dniach 9-10 października. To wyjątkowe wydarzenie gromadzić będzie ekspertów, panelistów oraz entuzjastów, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat dostępności cyfrowej, architektonicznej oraz prawnego aspektu tego kluczowego zagadnienia.

Bogaty Program Konferencji

Podczas dwudniowej konferencji uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych sesjach i warsztatach, które pozwolą im poznać skuteczne narzędzia na polu dostępności. Główne punkty programu to:

  1. Cykl Wystąpień Panelistów i Ekspertów: Pierwszego dnia (9 października) zaplanowany jest cykl wykładów prowadzonych przez ekspertów z różnych zakątków Polski. Prelegenci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z obszarów cyfrowego, architektonicznego oraz prawnego. Wszystko to ma na celu poszerzenie horyzontów uczestników w kwestii dostępności.
  2. Warsztat „Jak Zadbać o Dostępność Architektoniczną Naszych Instytucji”: Drugiego dnia (10 października) Fundacja Bez Barier poprowadzi warsztat, który skupi się na dostępności architektonicznej. Uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie tworzyć przestrzenie przyjazne dla wszystkich, niezależnie od ewentualnych ograniczeń.
  3. Warsztat „Design Thinking, a Projektowanie Dostępnych Usług Kulturalnych”: Również drugiego dnia, Anna Posłuszny poprowadzi warsztat z zakresu Design Thinking. Uczestnicy będą mieli szansę dowiedzieć się, jak projektować usługi kulturalne w sposób dostępny dla różnorodnych grup odbiorców.

Inicjatywa Wspierana przez Narodowe Centrum Kultury

Projekt Konferencji o Dostępności otrzymał zasłużone wsparcie Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje”. To świadectwo znaczenia, jakie konferencja ma dla rozwoju dziedziny kultury i sztuki. Organizatorem wydarzenia jest Instytucja Filmowa Silesia Film w Katowicach, która skupia się na promowaniu dostępności w kulturze.

Rejestracja już Aktywna

Osoby zainteresowane uczestnictwem w III Śląskiej Konferencji o Dostępności mogą już teraz rejestrować się poprzez dostępny formularz na stronie internetowej. To unikalna okazja do nauki, wymiany doświadczeń i zainspirowania się skutecznymi narzędziami na rzecz dostępności w obszarze kultury i sztuki.


 

Źródło: oprac na podstawie informacji prasowej