Zaproszenie do testów innowacyjnego narzędzia, które wykorzystuje przestrzenny dźwięk binauralny

Akcelerator + w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE dla spółki 4GATE, która zajmuje się produkcją gier wideo opracowuje innowacyjne narzędzie wykorzystujące przestrzenny dźwięk binauralny.
Celem zastosowania dźwięku binauralnego lub przestrzennego jest przedstawienie trójwymiarowego świata szczególnie osobom niewidomym i niedowidzącym uwzględniając opis, opowiadanie, udźwiękowienie, dźwięki tła oraz elementy nawigacji.
Narzędzie przeznaczone jest do wykorzystania w procesie tworzenia aplikacji, oprogramowania a przede wszystkim gier komputerowych przeznaczonych dla osób niewidomych lub niedowidzących. Celem powstania narzędzia jest zwiększenie poziomu jakości życia tych osób. Dlatego planowany produkt firma zamierza udostępnić i zaprojektować specjalnie z myślą o osobach z niepełnosprawnością związaną ze wzrokiem – osobach niewidomych i niedowidzących.
Ze względu na wysokie zainteresowanie rynkiem gier komputerowych i szeroko pojętej wirtualnej rozrywki, narzędzie to nie tylko może pozwolić na zwiększenie poziomu dostępności do istniejącego oprogramowania, ale może być wykorzystane w procesie tworzenia. Dzięki temu, chcemy żeby osoby z niepełnosprawnością wzrokową, mogły stać się szerszym rynkiem odbiorców, ale również dołączyć do grona twórców, mając w ten sposób czynny udział w środowisku.
Z tego względu chcielibyśmy zaprosić na testy naszego prototypowego narzędzia bazującego na przestrzennym dźwięku binauralnym osoby niewidome i niedowidzące. Testy będziemy chcieli zrealizować w Warszawie w biurze stacjonarnym od 18 do 29 lipca br.
W celu zgłoszenia się na test, proszę o kontakt mailowy: biuro@aplus.org.pl.


 

Źródło: materiały nadesłane