W Greckiej Attyce powstanie tematyczny park dla osób niepełnosprawnych

Władze regionalne Attyki zobowiązały się do sfinansowania budowy nowego parku tematycznego dla osób z niepełnosprawnościami (AMEA) w nadmorskiej dzielnicy Elliniko. To zdecydowane działanie ma na celu zapewnienie pełnej integracji i równych szans dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.
Nowy park o powierzchni 9 000 metrów kwadratowych zostanie wyposażony w baseny i specjalne obszary lecznicze, aby zaspokoić potrzeby około 500 dzieci z niepełnosprawnościami oraz osób cierpiących na stwardnienie rozsiane. Projekt będzie realizowany na terenie dawnego lotniska Ateny w Elliniko, w pobliżu miasta Glyfada, a dzięki dogodnemu połączeniu z metrem oraz innymi środkami transportu publicznego, będzie łatwo dostępny dla osób z całego regionu Attyki.
Gubernator Regionu Attyki, Giorgos Patoulis, wyraził swoje pełne poparcie dla projektu, którego koszt szacowany jest na 2 milionów euro. „Niepełnosprawne osoby nie powinny być wykluczone z możliwości korzystania z takich atrakcji” – oświadczył Patoulis, podkreślając, że park będzie otwarty i dostępny dla wszystkich mieszkańców Attyki z niepełnosprawnościami.
Cały projekt był inicjatywą burmistrza Elliniko-Argyroupolis, Ioannisa Konstantatosa. „Dzięki naszej wrażliwości i specjalnemu zaangażowaniu podjęliśmy wszelkie niezbędne działania, aby w Attyce powstał taki park. Dlatego wspieramy i finansujemy tę inicjatywę” – powiedział Patoulis, wyrażając uznanie dla Konstantatosa za jego zaangażowanie i zapewniając, że wspólnie będą działać z władzami miejskimi, aby projekt zyskał rzeczywisty kształt.


 

Źródło: News.gtp.gr