RAZ Mobility wprowadza SmartVision 3 – smartfon dla osób niewidomych i niedowidzących

RAZ Mobility ogłosił oficjalne wprowadzenie SmartVision 3 – inteligentnego smartfona zaprojektowanego z myślą o potrzebach osób niewidomych i niedowidzących. Ten nowoczesny telefon został stworzony przez firmę Kapsys i działa na systemie Android. Posiada on unikatowe rozwiązania, które uczynią życie użytkowników z dysfunkcjami wzroku bardziej komfortowym i wygodnym.
Jedną z kluczowych cech SmartVision 3 jest wyposażenie w ekran dotykowy z fizycznymi przyciskami, co sprawia, że jest on niezwykle dostępny dla osób z problemami z widzeniem. Na prawej stronie telefonu znajdują się specjalne przyciski, które umożliwiają użytkownikom szybki dostęp do Asystenta Google do sterowania głosowego i wprowadzania tekstu za pomocą rozpoznawania mowy.
SmartVision 3 został dostosowany do potrzeb osób z problemami wzrokowymi dzięki zainstalowanym fabrycznie aplikacjom. Wśród nich znajduje się m.in. aplikacja rozpoznająca banknoty, detektor kolorów, detektor światła i lupa. W skład wyposażenia wchodzi również pięć tagów NFC, które umożliwiają identyfikację obiektów i wykonywanie określonych czynności, takich jak wykonywanie połączeń telefonicznych.
SmartVision 3 został zaprojektowany z myślą o maksymalnym ułatwieniu użytkownikom korzystania z funkcji telefonu. Na przykład, smartfon pozwala użytkownikom przypisać do przycisków numerycznych od 1 do 9 aż do 9 numerów telefonów. Przytrzymanie dłużej klawisza numerycznego powoduje wybór odpowiadającego mu numeru. Ponadto, użytkownicy mogą przypisywać aplikacje do tych klawiszy, umożliwiając szybki dostęp do nich poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku, co eliminuje konieczność długotrwałych poszukiwań.
Warto także wspomnieć o specjalnie zaprojektowanej dla osób niewidomych bezprzewodowej ładowarce, która znacznie ułatwia codzienne korzystanie z telefonu.
SmartVision 3 posiada również zaawansowaną specyfikację techniczną. Wyposażony jest w 1,5 GHz ośmiordzeniowy procesor, 4 GB pamięci RAM i 64 GB wbudowanej pamięci, co zapewnia płynność działania i wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie danych.
Na przodzie telefonu znajduje się 3,5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 640 x 960 pikseli, a pod nim fizyczna klawiatura. Nad ekranem znajduje się głośnik i przedni aparat o rozdzielczości 5MP, umożliwiający wygodne prowadzenie rozmów wideo. Na tylnej stronie telefonu zlokalizowano podwójny aparat o rozdzielczości 16MP + 2MP oraz czytnik linii papilarnych.
Smartfon SmartVision 3 jest teraz dostępny do zakupu na oficjalnej stronie internetowej RAZ Mobility w Stanach Zjednoczonych w atrakcyjnej cenie 539 dolarów.


 

Źródło: Razmobility.com