Indie: Ponad 300 głuchych i niewidomych dziewcząt zostało objętych innowacyjnym programem dotyczącym higieny menstruacyjnej

Hindustan Zinc, jeden z wiodących producentów cynku w Indiach, kontynuuje swoje zobowiązanie do wspierania osób niepełnosprawnych poprzez cenny program Jeevan Tarang. W ramach tego innowacyjnego przedsięwzięcia, firma prowadzi Virtual Menstrual Health and Hygiene awareness sessions, skupiając się na dobrobycie i zdrowiu głuchych i niewidomych dziewcząt w wieku od 12 lat wzwyż.
W ostatnich sesjach wzięło udział ponad 300 uczennic z różnych szkół z obszarów Bhilwara, Udaipuru i Noidy, które są częścią Programu Jeevan Tarang. Celem tych edukacyjnych spotkań było dostarczenie dziewczętom istotnej wiedzy na temat higieny menstruacyjnej, aby pomóc im w lepszym zrozumieniu i radzeniu sobie z tym naturalnym procesem.
Wirtualne sesje odbywały się w języku migowym indyjskim, a przewodnikiem tych spotkań był doświadczony trener, który doskonale rozumie unikalne potrzeby osób głuchych i niewidomych.
Uczestniczki miały okazję poznać tematy związane z żeńskim układem rozrodczym, obliczaniem cykli menstruacyjnych, rodzajami produktów higienicznych, odpowiednim użytkowaniem i utylizacją podpasek higienicznych, okresem owulacji oraz ogólną higieną menstruacyjną.
Najważniejszym aspektem sesji było stworzenie bezpiecznej i wspierającej atmosfery, w której dziewczęta mogły dzielić się swoimi doświadczeniami i wyzwaniami związanymi z menstruacją. W ten sposób powstała możliwość zrozumienia i przezwyciężenia związanych z tym tematem tabu oraz rozwiania wszelkich obaw, jakie często towarzyszą menstruacji.
Program Jeevan Tarang Hindustan Zinc został uruchomiony w 2017 roku i od tamtej pory odniósł ogromny sukces. Wspierając niemal 700 dzieci z wadami wzroku i słuchu, program umożliwia im lepsze szanse edukacyjne. Ponad 600 uczniów nauczyło się języka migowego indyjskiego, co pozwoliło im na bardziej efektywne komunikowanie się, a ponad 100 niewidomych dzieci otrzymało specjalistyczne szkolenie w zakresie nowoczesnych technologii, otwierając przed nimi nowe możliwości zawodowe.


 

Źródło: Indiacsr.in